Máte nafouklé břicho? Poradíme vám, jak se ho zbavit

Někdy je nadýmání a plynatost přechodnou záležitostí, která souvisí s obdobím návštěv nebo společenskými událostmi. Jenže je často spojeno s konzumací všeho možného, a to už může být problém.   Není to zrovna téma, které byste chtěli rozebírat ve společnosti. Prohřešky proti správné výživě V tomto období víc než jindy podléháme pokušení, týká se to i jídla. Máme víc […]

Někdy je nadýmání a plynatost přechodnou záležitostí, která souvisí s obdobím návštěv nebo společenskými událostmi. Jenže je často spojeno s konzumací všeho možného, a to už může být problém.   Není to zrovna téma, které byste chtěli rozebírat ve společnosti.

Prohřešky proti správné výživě

V tomto období víc než jindy podléháme pokušení, týká se to i jídla. Máme víc času, obejdeme víc příbuzných, ochutnáme jejich cukroví a další speciality. Míň se hýbeme, nechce se nám nic dělat. Nadýmání může způsobit polykání vzduchu při jídle, když zapomeneme na to, že máme jíst pomalu. Dál může být na vině pití brčkem, kouření, ale i stres.

Některé zdravé potraviny způsobují plynatost

Nadměrnou plynatost mohou způsobit některé zdravé potraviny, na které nejste zvyklí. Například čočka, fazole, brokolice, zelí apod.  jsou přitom velmi zdravé. Stojí za to zajímat se o jejich přípravu, jak babskými radami nadýmání odstranit. Přidat bylinky, nechat namočené přes noc nebo naklíčit pomáhá, a navíc jsou ještě přínosnější.

Jak se dostat znovu do formy

Pokud je plynatost způsobena pouze změnou jídelníčku, je úprava jednoduchá. Bude stačit jídelníček upravit směrem zpět. V jídelníčku by se měly objevovat neperlivé nápoje, probiotika, potraviny s dostatkem draslíku, tj. ovoce a zeleninu, oříšky a játra. Zařadíme opět pravidelný pohyb. V nejhorším případě pomůže očista střev.

 

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail