Komplexní služby v rámci domácí zdravotní péče

Nevíte úplně přesně, co si pod domácí zdravotní péčí představit? Nevíte, pro koho je vhodná, zda se jedná o nadstandard a ani, kde získat kontakty na poskytovatele? Tak právě pro vás je určen tento krátký článek. Velmi stručně by se dalo říci, že domácí zdravotní péče je jakákoli zdravotní péče poskytovaná u pacienta v domácím prostředí. […]

Nevíte úplně přesně, co si pod domácí zdravotní péčí představit? Nevíte, pro koho je vhodná, zda se jedná o nadstandard a ani, kde získat kontakty na poskytovatele? Tak právě pro vás je určen tento krátký článek.

Velmi stručně by se dalo říci, že domácí zdravotní péče je jakákoli zdravotní péče poskytovaná u pacienta v domácím prostředí. Nezáleží na věku pacienta. Může se jednat o miminko ale i o seniory. V začátcích domácí zdravotní péče se jednalo spíše o péči sociální, kdy zdravotní sestry převázaly ránu nebo odebraly krev. Doba jde však kupředu a nemocnice i zdravotní pojišťovny si velmi dobře uvědomují důležitost domácí zdravotní péče. Neustále jsou zaváděny nové a nové služby. V domácím prostředí tak může být pacientům poskytována domácí fyzioterapie, ale také domácí parenterální výživa,  domácí umělá plicní ventilace nebo domácí hemodialýza. A abychom vás ještě více potěšili, o žádný nadstandard se nejedná. V případě, že domácí zdravotní péči předepíše ošetřující lékař, je komplet celá péče hrazena ze zdravotního pojištění.  

Komplexní zdravotní služby

Jak už jsme zmínili výše, v rámci domácí zdravotní péče jsou poskytovány i velmi náročné zdravotnické úkony. Velké pozitivum je samozřejmě i uvolnění nemocničních lůžek pro akutní pacienty, ale nejdůležitější je to, že domácí zdravotní péče urychluje rekonvalescenci pacienta a umožňuje mu vrátit se k původnímu stylu života, někdy i k práci. Pacient je doma mezi svými blízkými totiž v mnohem lepší psychické pohodě.

Mezi nejlepší poskytovatele v oblasti domácí zdravotní péče, kteří poskytují komplexní služby, i všechny výše zmíněné náročné úkony, patří agentura ProCare Medical.  Aby byli svým pacientům co nejblíže, vycházeli svým pacientům vstříc a ulehčili i těm, kteří se o pacienty v domácím prostředí starají, nabízejí převozy sanitou. Zdravotníci pacienta převezou na potřebná vyšetření či kontroly, doprovodí jej na konkrétní oddělení v nemocnici a zase odvezou zpět domů. Podrobné informace naleznete přehledně na www.procare.cz.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 08:00 -12:00
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail