Snadno zhubnout můžete pomocí gurmáru

Snažíte se zhubnout, ale stále se vám to nedaří? Vyzkoušeli jste různé diety, ale bez úspěchu? Pak rozhodně nemusíte ztrácet naději. Se snížením hmotnosti vám může výrazně pomoci gurmár. Tento přírodní doplněk stravy totiž účinně pomáhá s redukcí váhy. Navíc má řadu dalších pozitivních účinků pro lidské zdraví. Co je gurmár? Gurmár, známý také jako gymnema […]

Snažíte se zhubnout, ale stále se vám to nedaří? Vyzkoušeli jste různé diety, ale bez úspěchu? Pak rozhodně nemusíte ztrácet naději. Se snížením hmotnosti vám může výrazně pomoci gurmár. Tento přírodní doplněk stravy totiž účinně pomáhá s redukcí váhy. Navíc má řadu dalších pozitivních účinků pro lidské zdraví.

Co je gurmár?

Gurmár, známý také jako gymnema sylvestre, je popínavá rostlina, která pochází z Indie. Tato léčivá rostlina se často označuje jako „ničitel cukru“. Tento název si gymnema sylvestre získala díky schopnosti potlačovat chuť na sladké a regulovat hladinu cukru v krvi, což zároveň snižuje chuť k jídlu. Díky těmto vlastnostem se gurmár osvědčil jako účinný prostředek pro hubnutí. Je tedy ideálním doplňkem při snaze zhubnout. Kromě toho má gurmár mnoho dalších léčivých účinků.

Pomoc při léčbě cukrovky

Pravidelné užívání gymnemy sylvestre nepřináší pouze výhody při hubnutí, ale také podporuje léčbu cukrovky. Listy této rostliny pomáhají přirozeně regulovat hladinu cukru v krvi, což je prospěšné zejména pro diabetiky. Gurmár stimuluje slinivku k produkci inzulínu a podporuje postupné uvolňování cukru v těle. Tento přírodní lék je tak vhodný nejen pro pacienty s diabetem I. a II. typu, ale i pro zdravé osoby.

Další zdravotní benefity gurmáru

Kromě již zmíněných účinků na hubnutí a regulaci hladiny cukru v krvi nabízí gurmár i další zdravotní benefity. Gurmár je využíván při léčbě trávicích potíží, zánětů močových cest a ke stimulaci jater. Má detoxikační účinky, což významně přispívá k očistě organismu. Navíc gurmár funguje jako silný antioxidant, který chrání buňky před volnými radikály a zpomaluje stárnutí. Užívání gurmáru tak pomáhá podpořit celkové zdraví.

V České republice je gurmar dostupný ve formě doplňku stravy pod názvem GlukoVital na hubnutí, který můžete zakoupit například v internetovém obchodě Herbavis.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 08:00 -12:00
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail