Zdravá výživa: Poradíme vám, jaké potraviny zařadit do jídelníčku

Začátek nové roku bývá často spojován s předsevzetími ohledně zdravějšího stravování. Jestliže se jedná i o váš případ, je tento článek jako přímo stvořený pro vás. Poradíme vám, co se vyplatí zařadit do jídelníčku, aby mělo vaše tělo pravidelný přísun všech živin. Jezte co nejvíce pestře Základem zdravého stravování je bezpochyby dostatek čerstvé zeleniny a […]

Začátek nové roku bývá často spojován s předsevzetími ohledně zdravějšího stravování. Jestliže se jedná i o váš případ, je tento článek jako přímo stvořený pro vás. Poradíme vám, co se vyplatí zařadit do jídelníčku, aby mělo vaše tělo pravidelný přísun všech živin.

Jezte co nejvíce pestře

Základem zdravého stravování je bezpochyby dostatek čerstvé zeleniny a ovoce, jež vám poskytnou dostatek vitaminů a minerálů. Každý den si tedy snažte dopřát alespoň kousek, a postupně začít zvyšovat množství. Zdravá výživa však znamená mnohem více než jen jablko ke svačině, a proto je třeba dbát na to, aby nechyběly ani jiné důležité složky, jako například vláknina. Tu naleznete v ovesných vločkách, které jsou perfektní k snídani, luštěninách nebo třeba v celozrnných těstovinách a rýži.
Pokud chce jíst člověk zdravě, neměl by se bát ani tuků, Samozřejmě to neznamená cpát se smaženými lupínky a hranolky, ale jíst dostatek ořechů a semínek. Buďto si můžete dát hrst oříšků třeba do salátu, anebo vyzkoušet různá ořechová másla. Jestli jste o této zdravé a super chutné vychytávce doposud neslyšeli, neváhejte si ji co nejdříve pořídit domů a ochutnat. Uvidíte, že potom vás přejde chuť na veškeré sladkosti, protože vaše chuťové buňky budou v nebi!

Nebojte se zelených potravin

Jestliže opravdu toužíte po tom, abyste pro své tělo udělali maximum, neváhejte do jídelníčku zařadit různé zelené potraviny. Jedná se o velmi výživné zelené obilniny, sinice a řasy, jež mají na organismus doslova blahodárné účinky. Kromě toho, že váš organimus nabijí živinami, tak pomohou nastartovat i různé regenerační procesy.
Stejně prospěšné jsou i superpotraviny. Jsou vyrobeny z plodin, které jsou pro svůj vysoký vysoký obsah cenných látek hojně využívané už po tisíce let. Dají se konzumovat buď v jejich přirozené podobě, případně si můžete zakoupit ve formě výživových doplňků.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail