Podpora imunity přírodní cestou

V zimě se skoro každý zajímá o to, jak posílit imunitu. Nikdo totiž nechce proležet několik týdnů v posteli a přijít o důležitá společenská setkání a pohodové svátky. Abychom našli správné řešení, je důležité vědět, co nás oslabuje a co nám může pomoci. Podzim a zima je magické období, během kterého se kocháme měnící se […]

V zimě se skoro každý zajímá o to, jak posílit imunitu. Nikdo totiž nechce proležet několik týdnů v posteli a přijít o důležitá společenská setkání a pohodové svátky. Abychom našli správné řešení, je důležité vědět, co nás oslabuje a co nám může pomoci.

Podzim a zima je magické období, během kterého se kocháme měnící se krajinou a pozvolna se připravujeme na blížící se svátky. Taky je to ale čas, během kterého čelíme oslabení a hrozbám, které nemusí naše už tak zkoušená imunita zastavit. Což může vést k dlouhodobé pracovní neschopnosti, která se odrazí nejen na našich výdělcích, ale i na kvalitě našeho života.

Pokud už vás tenhle koloběh přestal dávno bavit, podíváme se na to, co ho způsobuje a co se s ním dá dělat.

Příznaky oslabené imunity

Všudypřítomný stres, nedostatek pohybu a spánku, špatná strava a neustálé odbývání se má za následek to, že dojde k oslabení našeho obranného valu, který se stará o to, aby nám nic nebylo.

TIP: https://www.novirus.cz/jak-posilit-imunitu/

To se následně projeví:

  • Na častější nemocnosti (obvykle jde o problémy jako je zápal plic, bronchitida…)
  • Na stavu kůže (má mnohem větší sklony k dermatitidě a vyrážkám)
  • Ve formě autoimunitní choroby
  • Záněty v těle
  • Potížemi s krví (jmenovat bychom mohli třeba anémii)
  • Zažívacími obtížemi

I když to vypadá hrozivě, ve skutečnosti můžeme tento nepříznivý zdravotní stav ovlivnit tím, co se rozhodneme dělat. Pokud pojedeme v nezměněném tempu, je jisté, že se nic zásadního do budoucna nezmění. Jedinou cestou je tedy začít o sebe trochu více pečovat.

3 tipy na posílení imunity přírodní cestou

Někdy stačí změnit jen pár drobností a výsledek, který vám to přinese, bude i přesto celkem značný. Pokud nevíte, kde začít, můžete vyzkoušet některý z těchto tří populárních tipů.

O tom, že pobyt v přírodě pomáhá už bylo řečeno mnoho. I přesto na to spousta z nás neustále zapomíná. Jelikož je opakování matkou moudrosti, mrkneme se na to, co vám může takto strávený čas přinést.

V první řadě si vyčistíte hlavu od nahromaděného stresu. (Který má na fungování imunity velmi špatný vliv.) Dalším plusem je jednoznačně pohyb, který vám pomůže s udržením zdravé tělesné váhy. (Jak víme, obézní lidé mají větší sklony k výskytu zánětlivých procesů v organismu.) Také se nadýcháte čerstvého vzduchu a přijdete do kontaktu s běžnými patogeny, kvůli kterým zůstane vaše imunita ve střehu.

Vyzkoušejte bylinky

V posledních letech jsou velmi populární bylinky na posílení imunity. Kromě toho, že se snadno užívají jsou dobře k sehnání a nejsou nijak nákladné.

Nejběžněji se doporučuje užívat:

  • Echinaceu
  • Rakytník
  • Šípek
  • Zázvor

Kdo chce, ten si je může dopřát ve formě čaje. Žádané jsou ale i bylinné sirupy a šťávy a volně prodejné doplňky stravy na posílení imunity, které kombinují účinky několika složek.

Otužujte se

Jednou z těch méně oblíbených metod je otužování. I když nikdo z nás dvakrát nejásá, když na sebe pustí proud ledové vody, může to mít spoustu super účinků. Nejen, že nebudeme tak senzitivní vůči okolnímu chladu, ale také nakopneme imunitní systém k tomu, aby správně fungoval. Pokud jste nováčci, začněte s otužováním rukou a nohou. U toho myslete na to, že nejde o to si hned zvolit nejstudenější teplotu, ale pozvolna snižovat teplotu vlažné vody, tak, aby vám to přišlo snesitelné.

TIP: https://www.onefit.cz/podporte-imunitu-aminokyselinami

Imunitu posilujte preventivně

Z výše popsaných řádků je zjevné, že nejlepších výsledků docílíte tím, že se o sebe začnete dlouhodobě mnohem lépe starat. Kromě dostatku klidu, cvičení a spánku si dopřejte i zdravou stravu a volně prodejné doplňky stravy a bylinky. Uvidíte, že brzy pocítíte rozdíl.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail