Lichořeřišnice – zázračné přírodní antibiotikum

Lichořeřišnice patří mezi okrasné rostliny, která vyniká svými žlutooranžovými až červenými květy. Často lze spatřit i na českých zahrádkách, aniž by pěstitel věděl o jejich léčivých účincích. Lichořeřišnice je totiž velmi silné přírodní antibiotikum, jejím užíváním lze nahradit i chemická antibiotika. Využití najde v léčbě mnoha onemocnění. Vlastnosti lichořeřišnice Lichořeřišnice je původem z oblastí Jižní Ameriky a […]

Lichořeřišnice patří mezi okrasné rostliny, která vyniká svými žlutooranžovými až červenými květy. Často lze spatřit i na českých zahrádkách, aniž by pěstitel věděl o jejich léčivých účincích. Lichořeřišnice je totiž velmi silné přírodní antibiotikum, jejím užíváním lze nahradit i chemická antibiotika. Využití najde v léčbě mnoha onemocnění.

Vlastnosti lichořeřišnice

Lichořeřišnice je původem z oblastí Jižní Ameriky a v 15. století se z Peru vlivem zámořských objevů dostala až k nám. Jejích léčivých účinků využívali již indiáni.  Vhodná je především k léčení akutních i chronických zánětů, ať se jedná o zánět močových cest, ledvin či zánět dýchacích cest. Včasným užitím lichořeřišnice lze infekci zlikvidovat už v jejím počátku či léčbu nemoci výrazně zkrátit. Je vhodná i pro prevenci. Běžně ji můžete využít i při nachlazení a chřipce.

Ničitel zlatého stafylokoka

Silné antibiotické účinky lichořeřišnice se využívají i v boji s nesnadno léčitelným zlatým stafylokokem. Je známo mnoho případů, kdy lichořeřišnice porazila právě zlatého stafylokoka, u něhož je známé, že dokáže odolávat i silným syntetickým antibiotikům. Léčivě působí i proti streptokokům. Nakonec její užívání dokáže podpořit léčbu běžnými antibiotiky.

Tinktura nebo tablety

Lichořeřišnice lze užívat hned v několika formách. Mezi nejčastější formy patří především lichořeřišnice tablety, ale běžné jsou i lichořeřišnice kapky nebo tinktura. Silnější formou jsou jednoznačně tablety, které se hodí k léčbě zánětů. Tinktura je pak vhodná při bolestech a zánětech středního ucha či proti padání vlasů a k podpoře jejich růstu. Nakonec lze využít i čerstvé rostliny, například květy do salátu či usušené listy k přípravě čaje.

Lichořeřišnici si můžete objednat v internetovém obchodě Herbavis.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail