Zdravá střeva jako základ spokojeného života, tvrdí praktičtí lékaři

Věděli jste, že osmdesát procent imunitního systému se ukrývá ve střevech? Je proto velice důležité udržovat svá střeva ve zdravé formě. Motivací k tomu, abyste svá střeva udržovali v kondici, je také fakt, že střevní problémy jsou nejen velmi nepříjemné, ale také nadmíru bolestivé. A jelikož se chcete vyhnout zdravotním problémům, s nimiž byste museli […]

Věděli jste, že osmdesát procent imunitního systému se ukrývá ve střevech? Je proto velice důležité udržovat svá střeva ve zdravé formě. Motivací k tomu, abyste svá střeva udržovali v kondici, je také fakt, že střevní problémy jsou nejen velmi nepříjemné, ale také nadmíru bolestivé. A jelikož se chcete vyhnout zdravotním problémům, s nimiž byste museli zavítat do ordinace praktického lékaře, v níž by vás obvodní lékař poslal na hromadu vyšetření, osvojte si několik tipů a podpořte tak činnost svých střev, která stojí mimo jiné i za tvorbou látek chránicích a vyživujících sliznici či za správným trávením potravy. Pro zaměstnavatele jsou pracovnělékařské služby nejsou jen doporučením či povinností, ale také prevencí pro zaměstnance.

Nezapomínejte na vlákninu

Pro naše střeva je víc než důležitá vláknina. Řada praktických lékařů tvrdí, že vláknina na naše střeva působí doslova magicky. Proto se podívejte na svůj jídelníček a zjistěte, jestli váš denní příjem vlákniny opravdu odpovídá takovému příjmu, jaký je stanoven odborníky.

Že není? Pak je třeba do svého jídelníčku vlákninu více zakomponovat. Vlákninu najdete například v ovoci a zelenině, také v rýži (ale spíše v té divoké verzi čili v rýži basmati). Také je vhodné jíst celozrnnou nebo žitnou verzi pečiva, kde došlo k poměrnému zachování vlákniny.

Hlavně hodně pijte

Ne nadarmo se říká že dodržování pitného režimu je důležité. I pro střeva je voda důležitá, proto nezapomeňte svůj organismus hlavně dostatečně hydratovat, a to opravdu v každém ročním období. Voda je důležitá jak v létě, ale také v zimě, i když v zimě nepociťujeme tolik žízeň jako v parném letním období.

Pohyb je důležitý

Ke zdravému životnímu stylu stejně jako ke zdravým střevům patří také pohyb. Samozřejmě nemusíte denně uběhnout desítky kilometrů, stačí krátká procházka, která trochu rozproudí krev v těle. Místo městské hromadné dopravy proto upřednostňujte právě chůzi nebo volte kolo, pakliže je práce nebo škola daleko.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail