Tipy pro rovnováhu mysli a těla

Máme za sebou nový rok a s ním si mnozí z nás dělají dlouhý seznam předsevzetí. Nakonec nám jde především o šťastný a naplňující život. Pečovat o své zdraví patří k našim základním povinnostem a nemusí se vždy jednat o nákladné aktivity. Cílem je dosáhnutí duševní a fyzické harmonie a najít mezi nimi dokonalou rovnováhu. […]

Máme za sebou nový rok a s ním si mnozí z nás dělají dlouhý seznam předsevzetí. Nakonec nám jde především o šťastný a naplňující život. Pečovat o své zdraví patří k našim základním povinnostem a nemusí se vždy jednat o nákladné aktivity. Cílem je dosáhnutí duševní a fyzické harmonie a najít mezi nimi dokonalou rovnováhu. Zde je pár tipů pro její zlepšení.

Pijte dostatek vody. Přestože se tato rada může zdát až banální, v rušném dni velmi snadno zapomeneme vypít dostatečné množství tekutin. Nejenom, že tím zvýšíte úroveň vaší energie a snížíte tak únavu, ale nastartuje se i proces hubnutí v těle, ze kterého se navíc rychleji vyloučí nevítané toxiny. Při pravidelném přísunu vody posílí i váš imunitní systém, zlepší se stav pokožky a zároveň se jedná o prevenci bolení hlavy. Ideálně pijte vodu nechlorovanou, tedy minerální či filtrovanou.

Cvičte jógu. Začít s novým cvičením může být na poprvé poněkud zastrašující, ale tento druh plynulého pohybu je vhodný pro každého bez ohledu na váš věk, velikost či zkušenost. Výzkumy potvrdily, že jóga převyšuje aerobní cvičení při zlepšování rovnováhy, pružnosti, síly, denní energetické hladiny.

Praktikování jógy stimuluje produkci oxytocinu, hormonu lásky a zvyšuje úroveň serotoninu, hormonu štěstí. Jóga je efektivní při léčbě chronických bolestí zad, díky protahování napomáhá celkové flexibilitě páteře. O přínosech jógy jsou přesvědčeny také slavné osobnosti jako například hollywoodská herečka Jennifer Aniston, pokerová hvězda z Kanady Adrienne Rowsome, britský komik Russell Brand či zpěvák Sting.

Přečtěte si něco nového. Čtení zlepšuje naši inteligenci bez ohledu na to, zda čteme knihy rychle či pomalu. Navíc zlepšuje naši slovní zásobu a představivost. Čtení může čtenáře také fyzicky uklidňovat, čímž snižuje srdeční puls a uvolňuje napětí ve svalech. Pravidelné čtení v průběhu života posiluje zdraví mozku, což člověk ocení především v pokročilejším věku.

Dopřejte si dostatek spánku. Spánek hraje vitální roli v našem životě. Nejenom, že se během spaní zlepšuje paměť a soustředěnost, snižuje stres, ale výrazně přispívá ke zlepšení naší nálady. Při nedostatku spánku jsme podrážděni a rozrušeni. Čím lepší spánek, tím je i naše schopnost zachovat si klid, soudnost a soustředěnost. Během dostatečného počtu hodin kvalitního spánku se může snížit vaše šance dostat cukrovku, nabrat na váze či onemocnět kardiovaskulárním onemocněním. Doporučuje se sedm či osm hodin spánku.

Německý filozof Arthur Schopenhauer moudře prohlásil: „Spánek je pro člověka totéž co natahování pro hodinky.“

Jezte organické potraviny. „Proč?“ říkáte si. Organické potraviny jsou sice obecně dražší, ale obsahují více prospěšných živin, jakými jsou vitamíny a antioxidanty, než jejich konvenčně pěstované protějšky. Mnoho lidí trápí alergie na chemické látky obsažené v jídle, ať už jsou to hormony, antibiotika v živočišných produktech či nebezpečné pesticidy v ovoci a zelenině. Začleněním bio stravy do vašeho života se vyhnete zahlcování vašeho těla toxickými látkami, navíc jídlo lépe chutná a voní. Navíc tím podpoříte způsob pěstování a chovu zvířat, čili zdravé zemědělství a okolní prostředí.

Usmívejte se. Úsměv je zdarma, a jak se říká – léčí. Samotným usmíváním se aktivují nervové přenosy, jež jsou prospěšné pro vaše zdraví. Uvolní se tím hormony štěstí dopamin, endorfin a serotonin, které pomáhají relaxovat vaše tělo, což může snížit srdeční frekvenci a tlak.

Usmívejte se; budete vypadat krásněji, vyzařovat pohodu a sebevědomí!

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail