Proč plastická chirurgie už dávno není jen ženskou doménou?

Není žádným tajemstvím, že kromě neustále nových procedur a technologií roste v plastické chirurgii ještě jeden výrazný trend… Pryč jsou ty časy, kdy byl muž na klinikách pouhým doprovodem. Začalo to očními víčky nebo korekcemi nosu a dnes už pánové volí i varianty, jako jsou liposukce, plastiky prsou nebo brady! Zajímá Vás, proč se chlapi postupně […]

Není žádným tajemstvím, že kromě neustále nových procedur a technologií roste v plastické chirurgii ještě jeden výrazný trend… Pryč jsou ty časy, kdy byl muž na klinikách pouhým doprovodem. Začalo to očními víčky nebo korekcemi nosu a dnes už pánové volí i varianty, jako jsou liposukce, plastiky prsou nebo brady! Zajímá Vás, proč se chlapi postupně k tomuto kroku rozhoupali a zda je nějaký rozdíl mezi ženskou a mužskou plastickou chirurgií? Čtěte dál… 

3 důvody boomu mužské plastiky

1.   Plastika už prostě dávno není tabu

Před dvaceti lety se o ní mluvilo maximálně v kruhu rodiny, a někdy ani to ne. Na scénu ale vstoupily sociální sítě a s nimi i maximální otevřenost ohledně zkrášlování a plastické chirurgie. Informace o možnostech moderní estetické medicíny se tak pomalu, ale jistě dostávají i k těm, které dosud ani nenapadlo o zákroku uvažovat. Například plastika nosu není jen ženskou záležitostí.

2. I muži stárnou

Světe, div se. A co víc, řeší to, i když to není tak často slyšet / vidět. Právě sociální sítě totiž zvyšují tlak na sebeprezentaci a vzhled, který působí na všechny, bez rozdílu pohlaví.

3. Kariéra a soutěživost

Muži chtějí obstát v pracovním prostředí a především si udržet získané pozice co nejdéle. Entuziasmus a energii už dnes nestačí jen pociťovat, ale měly by být i vidět. No uznejte, který muž by chtěl na vysoké nebo vážené pozici v práci, mít například odstávající uši? Řada plastických operací je vhodná jak pro muže i ženy. Mužům se sice při vyslovení slova „plastika“ ihned představí „plastika prsou“, ale faktem zůstává, že představy o možnostech plastiky se v široké veřejnosti stále rozšiřují.

To vše (a v individuální rovině samozřejmě mnohem víc) přispívá k tomu, že muži začali naplno objevovat možnosti estetické medicíny. Mužská plastika se v zásadě od té ženské neliší, přesto zde existují dva hlavní aspekty, které musí, podle MUDr. Anety Krajcové z kliniky Mediestetik, chirurg zohlednit:

  • Odlišné estetické vnímání

Tam, kde ženy často žádají zvětšení objemu a zjemnění, mohou muži vyžadovat spíše výraznější/ostřejší konturaci.

  • Rozdíly v anatomii

Na mysli máme silnější kůži a svaly. Zákroky u mužů proto často vyžadují vyšší dávku anestezie. Co se síly a tuhosti kůže týče – plastický chirurg musí mít na paměti riziko vzniku výraznější jizvy. A v neposlední řadě je třeba zvážit i fakt, že muži často nemají tolik možností ke korekci či zakrytí, po ruce nemají make-up nebo, v některých případech, vlasy, poznamenává Dr. Krajcová, která jako plastický chirurg absolvovala řadu zahraničních stáží, a tak z vlastní zkušenosti potvrzuje, že trend mužské plastiky je v cizině už dlouho na vzestupu.

Nehledě na rozdíly, zákroky v mužské i ženské plastické chirurgii mají jednu věc rozhodně společnou. V obou případech je nutností individuální a komplexní přístup lékaře-operatéra, který zohlední všechny aspekty pacientovy situace, uzavírá Dr. Krajcová, která s kolegou MUDr. Miroslavem Velikým klade při práci na klinice Mediestetik v Praze právě na tyto aspekty velký důraz.

Osobní konzultace je pro ženy i muže před zákrokem jednoduše krokem, který nelze přeskočit.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail