Jak se zbavit bolesti zad? Vsaďte na praktické cviky, plavání, kvalitní obuv i masáže!

Bolavá záda jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů populace. Tyto obtíže mohou mít nejrůznější příčiny. Patří k nim dlouhé sezení u kancelářského stolu, nesprávné držení těla, nadváha, prochladnutí, přetěžování i ochablost zádových a břišních svalů. Jmenované důvody patří k těm nejčastějším. Pokud se chcete bolesti zad vyhnout či ji eliminovat, dbejte na prevenci. Nemyslete si, […]

Bolavá záda jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů populace. Tyto obtíže mohou mít nejrůznější příčiny. Patří k nim dlouhé sezení u kancelářského stolu, nesprávné držení těla, nadváha, prochladnutí, přetěžování i ochablost zádových a břišních svalů.

Jmenované důvody patří k těm nejčastějším. Pokud se chcete bolesti zad vyhnout či ji eliminovat, dbejte na prevenci. Nemyslete si, že jste v tom sami, protože těmito problémy trpí až 80 % lidí. Zapomeňte na tabletky z lékárny, protože ty vám nabídnou jen dočasnou pomoc. Zaměřte se na změnu životního stylu a samozřejmě na prevenci.

Rovné držení těla

Rovná a zdravá záda nebolí. Samozřejmě, že se mohou objevit potíže při nadměrné námaze, ale s tím se musí počítat. Horší je to v případě lidí, kteří prosedí polovinu dne v kanceláři a nemají možnost se dostatečně protáhnout. V tomto ohledu je nutné dbát na správné sezení a také držení těla. Naštěstí si můžete koupit balanční desku na neonmars.cz. Díky ní si osvojíte rovnoměrnou zátěž a posílíte svalstvo. Sportovní pomůcka vytvaruje postavu, zlepší stabilitu i koordinaci pohybu. Popřemýšlejte, zda nenosíte zátěž (břemena, nákup, batoh) na jedné straně těla. Z toho plyne, že si křivíte záda. Také si dejte pozor na jízdu na koloběžce! Když už bez ní nemůžete být, střídejte pravidelně nohy! K dalším nevhodným sportům patří i sjezdové lyžování a tenis.

Jaké aktivity jsou pro záda blahodárné?

Bez sportu to prostě nepůjde. Pohyb je totiž klíčem k úspěchu, proto vyzkoušejte plavání, běh na lyžích, jogging, vhodné posilování i jízdu na koni. Vždy sportujte s ohledem na svůj zdravotní stav a nepřetěžujte se! Plavání patří k nejúčinnějším aktivitám, proto si na něj zvykněte a v létě ho naplno užívejte. Dětem pořiďte nafukovací kajak a vy se věnujte plavání. Zamyslete se nad svým životním stylem, do jídelníčku zařaďte vločky a mléčné výrobky. Rovněž si pořiďte zdravotní obuv a patříte-li k něžnému pohlaví, kupte si kvalitní podprsenku.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail