4 úžasné způsoby, jak může echinacea zlepšit vaše zdraví

Echinacea vám pomůže výrazně zlepšit váš zdravotní stav. A to po mnoha stránkách. Jaké jsou ale její nejlepší účinky? Na to si posvítíme v tomto článku. Třapatka nachová (dále echinacea) patří mezi blahodárné rostliny, které se využívají nejen v lidovém léčitelství. Mohou vám pomoci s prevencí celé řady chorob, případně s jejich léčením. Jaké jsou […]

Echinacea vám pomůže výrazně zlepšit váš zdravotní stav. A to po mnoha stránkách. Jaké jsou ale její nejlepší účinky? Na to si posvítíme v tomto článku.

Třapatka nachová (dále echinacea) patří mezi blahodárné rostliny, které se využívají nejen v lidovém léčitelství. Mohou vám pomoci s prevencí celé řady chorob, případně s jejich léčením. Jaké jsou tedy její benefity? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Zlepší funkci imunitního systému

Na internetu naleznete celou řadu výzkumů od renomovaných univerzit a vědců, které účinky echinacei na imunitní systém potvrzují. Podle nich stačí užívat pouhých 10 mg rostliny na jeden kilogram vaší váhy během deseti dní a pocítíte změny. Díky pravidelnému užívání tak můžete výrazně posílit vaši obranyschopnost nejen během zimních měsíců.

Silná v boji proti infekci

Echinacea je vhodná i v boji proti různým infekčním onemocněním. Pomáhá nejen s jejich léčením, ale i s prevencí. Jakmile ji začnete užívat, váš organismus získá větší imunitu proti celé řadě nebezpečných infekcí jako je syfilis, malárie, infekce oběhového systému či klasickým virovým onemocněním.

Zlepšuje mentální zdraví

Jako jedna z mála rostlin pomáhá echinacea tinktura i v boji s mentálními onemocněními. Stačí pouhých 20 mg denně a během několika dní pocítíte zlepšení. Především pokud zažíváte stavy úzkosti, deprese či jakoukoliv sociální fóbii. Klíčem je ale správné dávkování. Rozhodně nepřekračujte doporučenou dávku, jinak si můžete naopak ublížit.

Pomáhá s kožními onemocněními

Kvalitní a zdravá kůže. Někteří se i přes léčení nemohou k tomuto stavu dopracovat. Zkoušeli jste ale echinaceu? Pokud ne, rozhodně ji dejte šanci. Echinacea totiž pomáhá s celou řadou kožních onemocnění. Při pravidelném užívání uvidíte, že se vám budou rychleji hojit rány, jak začnou postupně mizet kožní infekce a záněty. Sílu této rostliny ale nepřeceňujte. Pokud vám nedokáže pomoct, navštivte lékaře.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail