Zubní hygiena na jedničku

Elektrický nebo sonický kartáček? Pod názvem elektrický zubní kartáček je zvykem zobecňovat také kategorii sonických zubních kartáčků, přestože fungují zcela odlišně. Bez ohledu na typ jsou si elektrické a sonické zubní kartáčky konstrukčně podobné- existuje centrální tělo, v němž je umístěn elektrický mechanismus, který je třeba uchopit, a na něj je nasazena výměnná kartáčková hlavice. […]

Elektrický nebo sonický kartáček?

Pod názvem elektrický zubní kartáček je zvykem zobecňovat také kategorii sonických zubních kartáčků, přestože fungují zcela odlišně. Bez ohledu na typ jsou si elektrické a sonické zubní kartáčky konstrukčně podobné- existuje centrální tělo, v němž je umístěn elektrický mechanismus, který je třeba uchopit, a na něj je nasazena výměnná kartáčková hlavice. Oba typy zubních kartáčků se liší použitou technologií. Klasické elektrické zubní kartáčky mají ve středovém těle elektromotor, který mechanicky přenáší otáčky na kartáček na kartáčkové hlavě.

Naproti tomu sonické zubní kartáčky mají ve středovém těle elektromechanické zařízení, které nepřenáší rotaci, ale velmi vysokofrekvenční oscilace na hlavici kartáčku. Tato oscilace vytváří v tekutině složené ze slin, vody a zubní pasty velmi vysokofrekvenční turbulence, které jsou schopny proniknout i do mezizubních prostor a míst, kam se štětiny hlavice kartáčku obtížně dostávají. Nezanedbatelnou výhodou sonických zubních kartáčků je, že čištění neprobíhá výhradně mechanickým třením štětin, a proto lze stejné účinnosti dosáhnout použitím měkčích štětin, tedy s menším namáháním dásní.

TIP:  Dokonalý úsměv za pár týdnů? Vyzkoušejte neviditelná rovnátka.  

A co se týče otázky hlučnosti nejhlučnější jsou klasické rotační elektrické zubní kartáčky, zatímco mnohem méně hlučné jsou sonické a ještě více ultrazvukové, které využívají ještě vyšší frekvence.

Zubní kartáček té nejvyšší kvality

Se zubním kartáčkem Philips Sonicare můžete mít bílé zuby za pouhý týden. Nasazením hlavice kartáčku snadno odstraníte povrchové skvrny a odhalíte bělejší úsměv. Díky silnějším středovým štětinám speciálně navrženým pro odstraňování skvrn je klinicky prokázáno, že zuby viditelně vybělí za pouhý týden. Nespočet vláken kartáčku ve tvaru diamantu odstraňuje až 7krát více plaku než manuální zubní kartáček a dokáže odstranit skvrny od jídla a pití. Kartáčková hlavice je bezpečná a šetrná k zubům a dásním a je vhodná pro všechny modely rukojetí Philips Sonicare kromě Philips One a Essence. Snadná výměna se provádí jednoduchým nacvaknutím a odcvaknutím. Hlavici kartáčku se doporučuje vyměnit po 3 měsících používání, kdy je čas ji vyměnit, zjistíte pouhou kontrolou modrých štětin: když zbělají, je čas ji vyměnit.

Tři režimy

 Můžete si vybrat ze tří režimů. Tento zubní kartáček umožňuje přizpůsobit čištění vašim potřebám díky možnosti volby. Režim Clean je ideální pro vynikající čištění. Bílý režim je ideální pro odstraňování povrchových skvrn. Režim péče o dásně přidává další minutu čištění při sníženém výkonu, takže si můžete dásně jemně masírovat. Zároveň je kartáček velmi bezpečný a šetrný k citlivým oblastem, implantátům a zubním pomůckám. Sonická technologie kartáčku je vhodná pro osoby s rovnátky, čepičkami, korunkami nebo krytími a pomáhá předcházet zubnímu kazu a onemocnění dásní. Pokročilá sonická technologie Philips Sonicare umožňuje díky pulzům pronikat vodě mezi zuby, zatímco pohyby štětinek odstraňují plak a zajišťují výjimečné každodenní čištění.

Příliš velký tlak může poškodit zuby a dásně. Aby k tomu nedocházelo, vydává Philips Sonicare jemný pulzující zvuk, který vás upozorní, že máte vyvinout menší sílu. Mikročipová technologie, která detekuje a synchronizuje hlavici a rukojeť chytrého zubního kartáčku. Rukojeť a hlava kartáčku tvoří vítěznou kombinaci, která umožňuje přijímat upozornění na nutnost výměny hlavy kartáčku.

Zubní kartáčky Philips Sonicare jsou skvělými výrobky, které mají maximální potenciál, aby zákazníkovi splnil všechny jeho potřeby o čistotě a ošetření úst.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail