Trpíte inkontinencí? Poradíme vám, jak se opět cítit dobře

Zdroj: Unsplash Inkontinence je málo diskutovaný problém, který ale trápí velkou část naší populace. Boj se samovolnými úniky moči nevyhrajete přes noc. Existují ale způsoby, jak rychle zvýšit svůj komfort a postupně se nepříjemných potíží třeba i zcela zbavit. Přečtěte si o nich více. 1.     Pořiďte si inkontinenční pomůcky Kvalitní inkontinenční pomůcky představují rychlou pomoc pro […]

Zdroj: Unsplash

Inkontinence je málo diskutovaný problém, který ale trápí velkou část naší populace. Boj se samovolnými úniky moči nevyhrajete přes noc. Existují ale způsoby, jak rychle zvýšit svůj komfort a postupně se nepříjemných potíží třeba i zcela zbavit. Přečtěte si o nich více.

1.     Pořiďte si inkontinenční pomůcky

Kvalitní inkontinenční pomůcky představují rychlou pomoc pro každého, kdo trpí inkontinencí. Jelikož samovolné úniky moči nedokáže pacient kontrolovat ani předvídat, mohou ho na veřejnosti přivést do nepříjemných situací. Inkontinenční vložky nejen spolehlivě zadrží kapky moči, ale zabrání i šíření odéru.

Z inkontinenčních pomůcek si můžete vybrat podle potřeby:

  • slipové vložky,
  • klasické vložky,
  • absorpční spodní prádlo,
  • inkontinenční kalhotky.

2.     Používejte inkontinenční hygienické pomůcky

Pacienti trpící inkontinencí často neřeší jen problémy s úniky moči a šířením nepříjemného odéru, ale také opruzeniny. Agresivní moč pokožku dráždí a může způsobit vyrážky i vážnější infekce.

K ošetření podrážděné kůže používejte inkontinenční hygienické pomůcky. Intimní partie důkladně vyčistí a zároveň na nich a v jejich okolí vytvoří ochranný filtr, který zabrání usazování nežádoucích bakterií. Hojivé a obranné účinky ještě podpoří speciální inkontinenční krémy.

3.     Posilujte svaly pánevního dna

Ať už jsou vaše potíže s inkontinencí mírné nebo v pokročilejší fázi, posilováním svalů pánevního dna nic nezkazíte. Naopak. V prvních fázích inkontinence vás dostatečné posílení pánevního dna může samovolných úniků moči zcela zbavit. V těch pokročilejších přinejmenším zmírní příznaky.

Způsobů, jak posilovat svaly pánevního dna, je hned několik. Mezi nejúčinnější patří:

  • Kegelovy cviky,
  • Pelvicore technika,
  • posilování s Venušinými kuličkami.

Inkontinenční pomůcky ani hygienické gely vás ale úniků moči nezbaví. Proto neváhejte a potíže řešte se svým lékařem. Čím dříve začnete, tím dříve se inkontinence zbavíte.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail