Vířivka není jen relax: Může přispět i k vašemu zdraví. Jak?

Vířivky jsou nejen příjemnou, ale i zdravotně prospěšnou záležitostí. V čem konkrétně a jaké vířivky můžeme využít? Vířivka pomůže účinně odbourat stres i léčit zranění Pobyt ve vířivce především přispívá k celkovému uvolnění a eliminování stresu. Současná medicína již jako svébytnou disciplínu plně akceptuje tzv. psychosomatiku, tedy souvislost mezi stavem duše a případným rozvojem tělesných […]

Vířivky jsou nejen příjemnou, ale i zdravotně prospěšnou záležitostí. V čem konkrétně a jaké vířivky můžeme využít?

Vířivka pomůže účinně odbourat stres i léčit zranění

Pobyt ve vířivce především přispívá k celkovému uvolnění a eliminování stresu. Současná medicína již jako svébytnou disciplínu plně akceptuje tzv. psychosomatiku, tedy souvislost mezi stavem duše a případným rozvojem tělesných onemocnění. Stres může být příčinou rozvoje celé řady onemocnění.

Nadměrný stres vede ke zvýšení krevního tlaku i vyplavování tuků a jejich vyšší koncentraci v krvi. Způsobovat může i poruchy spánku. Právě vířivku lze považovat za účinný relaxační prostředek, který vám pomůže míru stresu ve vašem životě snížit.

Vodní masáž ve vířivce má příznivý efekt taktéž na tonus pooperačních jizev. Dále může být využita jako terapie po zranění. Teplá voda má blahodárný vliv i na pohmožděniny.

I vy můžete být díky vířivce mladší a zdravější

Podílí se mimo jiné i na zlepšení oběhové soustavy. Zlepšení prokrvení příznivě působí na pokožku, která se přirozeně zbavuje odumřelých buněk a působím mladším a svěžejším dojmem. Vířivka tak v podstatě plní roli jakéhosi přirozeného peelingu.

Rovněž pomáhá pacientům trpícím osteoartritidou a revmatoidní artritidou, kterým poskytne úlevu od bolesti.

Stejně tak zaznamenávají pacienti zlepšení pohyblivosti a zmírnění kloubní ztuhlosti, která přichází s věkem. Pro zvýšení efektu je doporučováno cvičení s mírnou intenzitou. Voda jako médium nadlehčuje, pro pacienty s pohybovým omezením je tak tato aktivita zvláště vhodná.

Pravidelný pobyt ve vířivce může doslova „nastartovat“ váš imunitní systém a přispět ke zvýšení obranyschopnosti vašeho organismu proti dalším chorobám.

Dopřejte si vířivku i u sebe doma

Pobyt ve vířivce je možné pojmout, s jistou nadsázkou řečeno, dokonce jako svého druhu společenskou událost.

Ve vířivce je možné příjemně konverzovat, a to s blízkou rodinou i přáteli. Vířivka je tak i ideálním doplňkem party či romantické chvilky ve dvou, zamířit do ní můžete rovnou i se skleničkou něčeho dobrého v ruce.

Dnešní doba bohužel příliš nesvědčí možnostem návštěv veřejných vířivek, a tak určitou alternativu představuji vířivky nafukovací neboli mobilní. Ty v některých ohledech obecně kvalitativně zaostávají za běžnými modely nicméně pokud nepatříte mezi nejnáročnější uživatele a stačí vám základní funkce, určitě pro vás mohou být dobrou volbou. Vždy se však snažte vybírat pečlivě nejlepší variantu a využijte dostupných srovnání na internetu. Ideálně zvažte i možnost osobního prohlédnutí nebo alespoň dejte na uživatelské či odborné recenze.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail