3 byliny, které dokáží zatočit s cukrovkou

Cukrovka patří mezi jednu z nejčastějších civilizačních chorob, která postihuje stále více lidí. Jedná se o onemocnění, které se vyznačuje především zvýšenou hladinou cukru v krvi. Její nebezpečnost pak nejčastěji spočívá v tom, že v počátečním stádiu nemusí být vůbec patrná. Kromě standardní léčby cukrovky lze využít i účinků některých bylin, jež dokáží stabilizovat hladinu cukru v krvi. A které […]

Cukrovka patří mezi jednu z nejčastějších civilizačních chorob, která postihuje stále více lidí. Jedná se o onemocnění, které se vyznačuje především zvýšenou hladinou cukru v krvi. Její nebezpečnost pak nejčastěji spočívá v tom, že v počátečním stádiu nemusí být vůbec patrná. Kromě standardní léčby cukrovky lze využít i účinků některých bylin, jež dokáží stabilizovat hladinu cukru v krvi. A které to jsou?

Gurmar dokáže snížit hmotnost

Gymnéma lesní (Gymnema sylvestre) neboli Gurmar je jednou z hlavních bylin, která slouží k léčbě i prevenci diabetu. Tato plazivá bylina se používá již více než 2 tisíce let v ájurvédské medicíně. Její léčivé účinky se nejčastěji uplatňují především u osob, které mají poruchu metabolismu cukru. Pozitivní účinek spočívá ve snižování a udržení rovnovážné hladiny krevního cukru. Výhodou je, že u zdravých jedinců hladinu cukru v krvi neovlivňuje. Účinná látka – kyselina gymnemová má také schopnost blokovat několik hodin chuťové receptory a oddalovat tak chuť na sladké. Přírodní doplněk Glukovital je proto ideální i na hubnutí.

Cuti Cuti má pozitivní vliv na slinivku

Další významnou bylinou, která napomáhá v léčbě a prevenci cukrovky, je peruánská kapradina Cuti Cuti (Asplenium lunultum Sw.) neboli sleziník, jejíž léčivé účinky využívali již po staletí jihoameričtí domorodci. Sleziník stejně jako Gurmar slouží k moderaci hladiny krevního cukru a navíc má ozdravný vliv na špatnou funkci slinivky břišní. Pozitivním vlivem kapradiny Cuti Cuti může být také snížení hmotnosti.

Yacon – nejchutnější léčivá rostlina

Poslední rostlinou s pozitivními vlivy na hladinu krevního cukru je andská rostlina Yacon (Smallanthus sonchifolius), která má za sebou již více než tisíciletou tradici v přírodní medicíně. Kromě léčivých schopností v sobě ukrývá jedinečnou chuť. Peruánská bylina Yakon pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a je tak ideální pro podpůrnou léčbu cukrovky i pro její prevenci.

Tyto i další léčivé byliny naleznete na e-shopu Herbavis.cz.

 

 

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail