Život bez bolesti

Bolest není příjemná, obzvláště pokud je chronická a omezuje nás ve dne v noci. Klíčem k úspěchu, tedy zbavení se bolesti jako takové, je stanovení její příčiny. Snažte se vyvarovat řešení pouhého následku v podobě podávání analgetik. Ta by měla být až krajním řešením. Bolest je lokalizovaný pocit, jehož intenzita se může pohybovat od nepříjemného […]

Bolest není příjemná, obzvláště pokud je chronická a omezuje nás ve dne v noci. Klíčem k úspěchu, tedy zbavení se bolesti jako takové, je stanovení její příčiny. Snažte se vyvarovat řešení pouhého následku v podobě podávání analgetik. Ta by měla být až krajním řešením.

Bolest je lokalizovaný pocit, jehož intenzita se může pohybovat od nepříjemného pocitu až po nesnesitelné utrpení. Je zkrátka bolest a bolest. V každém případě se jedná o výsledek dráždění speciálních senzorických nervových zakončení, ať již po zranění či v důsledku určité choroby.

Jak vás to bolí a kde?

K charakteristice bolesti se používá řada přívlastků. Bolest bývá pulsující, řezavá, penetrující, pálivá atd. Ke stanovení diagnózy je však klíčová i její intenzita a samozřejmě lokalizace. Bolí vás hlava, záda, břicho? A jak hodně? Je bolest nesnesitelná, nebo naopak urputná?

Bolest a psychika

Bolest se obvykle spojuje také se stresem a obavami. Když nás něco dlouhodobě bolí, přepadají nás obavy o naše zdraví. Ty je nesmírně důležité buď potvrdit, či vyvrátit. Z tohoto důvodu je třeba stanovit příčinu bolesti, tzv. diagnózu, a na ní stavět. Správně zvolená léčba nás bolesti většinou v krátké době zbaví.

Vyzkoušejte magnetoterapii

Od celé škály nemocí vám uleví například tzv. pulzní magnetoterapie, léčebná metoda, která už dlouhá léta za pomocí řady magnetoterapeutických přístrojů (Biomag) v nemocnicích a rehabilitačních centrech pomáhá i od velmi urputných nemocí způsobených širokou škálou nemocí, jako jsou artróza a artritida, bolesti páteře, osteoporóza, bolesti zubů, revma, ale třeba i infekční mononukleóza, Alzheimerova choroba a polyneuropatie (poruchy periferních nervů).

Přístroje pro domácí i profesionální použití

Přístroje Biomag, jak pro domácí, tak profesionální použití, však pacienty zbavují i bolestí způsobených celou řadou dalších chorob, jejichž seznam spolu s dalšími účinky magnetoterapie a průběhu léčby najdete přímo na stránkách výrobce (biomag.cz).

Pozor na léky proti bolesti!

Léky proti bolesti neboli analgetika užívejte jen krátkodobě. V případě jejich dlouhodobého užívání bývají cestou do pekel. Spíše se zaměřte na bylinky a přípravky na přírodní bázi a bylinky. Hodně zmůže i správná životospráva.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail