Naučte se opalovat zdravě. Prozradíme vám, jak na to

Dlouhý pobyt na slunci může vaši pokožku vyčerpávat. Přiměřené množství slunečních paprsků však na vaši pokožku může mít příznivý vliv. Důležité je nepodcenit správnou péči před, během i po opalování. Víte, jak na to? Sáhněte po sprchovém oleji Jste zvyklí ve sprše používat klasický sprchový gel? Zkuste ho vyměnit raději za vyživující sprchové oleje nebo […]

Dlouhý pobyt na slunci může vaši pokožku vyčerpávat. Přiměřené množství slunečních paprsků však na vaši pokožku může mít příznivý vliv. Důležité je nepodcenit správnou péči před, během i po opalování. Víte, jak na to?

Sáhněte po sprchovém oleji

Jste zvyklí ve sprše používat klasický sprchový gel? Zkuste ho vyměnit raději za vyživující sprchové oleje nebo vsadit pouze na čistou vodu. Lidská pokožka má na svém povrchu přirozený tukový film, který brání před jejím vysycháním. A právě používání sprchových gelů tento film narušuje.

Pokud se sprchových gelů nechcete vzdát, pamatujte alespoň na potřebné promazávání pokožky bezprostředně po koupeli. K tomu vám skvěle poslouží panenský olivový olej, do kterého můžete přidat i několik kapek vonné esence.

TIP: Máte nějaké zdravotní potíže a přemýšlíte nad vhodnou léčbou? Zjistěte, s čím vám dokáže pomoct terapie celostní a čínské medicíny.

Vyhněte se opalovacím krémům

Před ostrým slunečním svitem je pochopitelně třeba se chránit. Mnoho z nás přitom nejčastěji sáhne po určitém opalovacím krému. Ty však mnohdy obsahují nejrůznější chemické konzervanty a další přísady, které naši pokožku zbytečně zatěžují. A paradoxně tak navíc způsobují, že pokožka je k poškození slunečními paprsky náchylnější.

Místo opalovacích krémů tak raději sáhněte po panenském olivovém oleji, ve kterém rozpusťte čistou přírodní levandulovou esenci. Dejte si přitom pozor, aby tato esence konzervanty rovněž neobsahovala.

Tělo si řekne, kdy má dost

Závěrem lze ještě doporučit, abyste poslouchali své tělo. To vám nejrůznějšími signály dokáže dát jasně najevo, kdy jsou mu sluneční paprsky příjemné a kdy už by bylo lepší přesunout se do stínu. Během opalování rovněž často využívejte osvěžení ve vodě. Tělo se v ní krásně ochladí, pokožka se zatáhne a stane se celkově mnohem odolnější.

A pamatujte na správnou péči po opalování. Ideální je opět sáhnout po olivovém oleji s levandulí, který pokožku perfektně vyživí a uklidní.

Zajímá vás více rad a tipů z oblasti celostní a čínské medicíny? Najdete je na www.netradicni-medicina.cz.

 

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail