Penny leták čtvrtečník zlevní i vaše zdravé večeře!

Zdravá večeře znamená spoustu bílkovin pro ochranu svalů (zejména při hubnutí), dostatek vápníku, hořčíku a dalších základních minerálů pro zdraví kostí i tkání, vláknina pro zdravá střeva, ale také ty správné vitamíny a zdravé tuky pro udržení těla v dobré kondici. Chybět by neměly ani enzymy, bez kterých chráníme naše tělo jen dost omezeně. Na první […]

Zdravá večeře znamená spoustu bílkovin pro ochranu svalů (zejména při hubnutí), dostatek vápníku, hořčíku a dalších základních minerálů pro zdraví kostí i tkání, vláknina pro zdravá střeva, ale také ty správné vitamíny a zdravé tuky pro udržení těla v dobré kondici. Chybět by neměly ani enzymy, bez kterých chráníme naše tělo jen dost omezeně. Na první pohled složité parametry, na pohled druhý jsou to výborná jídla, která vám Penny leták čtvrtečník pomůže připravovat za rozumné ceny.

Co večer nepotřebujete?

Pokud chcete žít zdravě, máme pro vás dobrou zprávu – u zdravých večeří ušetříte zbytečné výdaje za pokrmy s jednoduchými i složitějšími cukry. Sacharidy totiž hrají ve večerní výživě jen málo pozitivní roli, a tak se jich můžete u večeře zcela vzdát. Sice nabídne Penny leták čtvrtečník celkem pravidelně výhodné akce i na tento sortiment, ale to vás pro účely přípravy večeří může nechat zcela chladnými.

Večer tedy rozhodně vynechejte ovoce, bílé pečivo, přílohy (jako je rýže, brambory, těstoviny, a už vůbec ne knedlíky). Samozřejmě večer vůbec nemusíme tělu dodávat sušenky, oplatky a ani zákusky. Pro večeře budou výdaje za sladkosti a potraviny obsahující škroby prostě nulové. Velké množství cukrů v těle v noci totiž brzdí produkci růstového hormonu, který je důležitý nejen pro regeneraci, ale i pro spalování tuků. Až tedy v Penny letáku narazíte na vaše oblíbené sladkosti, raději se přesuňte na další stránku.

Co kupovat pro přípravu večeří?

Večeře, které podpoří fitness životní styl, budou obsahovat hodně bílkovin, jak živočišných, tak rostlinných. K tomu přidejte malé množství zdravých tuků, nejlépe z ořechů, a dalších plodů, jako jsou například olivy či semínka, která leták Penny Marketu často nabízí za velmi výhodnou cenu. Myslet byste měli i vlákninu.

Takže i když jsou v Lidl letáku lákavé ceny uzenin, slaniny, klobás, tučných sýrů, brambůrků, čokolád a solených oříšků, do nákupního košíku je pro přípravu večerního menu rozhodně dávat nebudeme. Snad jen s výjimkou vysoce kvalitní šunky Pikok Pure, která je vyrobena pouze z masa a dalších přírodních surovin, takže je zdrojem čisté svaloviny, navíc bez dusitanů a fosforečnanů a jiných, v uzeninách běžných a nežádoucích chemikálií. Také si dejte pozor na vyšší obsah soli, která by v těle způsobila jen neplechu.

Večeře založte na bílkovinách a zelenině

Bílkoviny mají několik skvělých vlastností. Jednak pomohou v regeneraci svalové hmoty, urychlí spalování tuků, ale také na dlouhou dobu zasytí. To pomůže, abyste později večer, až půjdete spát, necítili hlad, a neměli tak potřebu se před spaním ještě dojíst první dobrotou, na kterou natrefíte.

Jestliže i po večeři bohaté na bílkoviny pocítíte večer hlad, odborníci na výživu doporučují, abyste ho zahnali několika oříšky (natural, nikoliv praženými, solenými, uzenými či třeba slazenými), hrstí lněného semínka či plátkem nízkotučného sýra (mléčného i rostlinného), doporučuje se také vaječný bílek nebo produkty na jeho bázi.

A když bílkoviny spojíte se zeleninou, klíčky a výhonky, dodáte střevům ještě vlákninu a tělu vitamíny i minerály a enzymy. Vláknina pomůže v boji s nočním hladem. A co umějí vitamíny, minerály a enzymy, to už všichni víme. Penny leták čtvrtečník použijte jako klíč k rozhodnutí, které zelenině a kterým bílkovinám dáte zrovna dnes při večeři přednost. Jakmile tomu přijdete na kloub, budete se stravovat intuitivně a vše půjde jako po másle.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail