10 nejčastějších otázek o Chioské mastiche

Nejste si jistí, jak přesně se Chioská masticha užívá, kdo by ji užívat neměl, s čím je možné ji kombinovat či kde ji lze pořídit? To a mnoho dalšího se dozvíte v tomto článku. 1. Jak dlouho užívat Chioskou mastichu? Chioská masticha má silné antibakteriální účinky a její užívání nad rámec doporučeného dávkování může vést […]

Nejste si jistí, jak přesně se Chioská masticha užívá, kdo by ji užívat neměl, s čím je možné ji kombinovat či kde ji lze pořídit? To a mnoho dalšího se dozvíte v tomto článku.

1. Jak dlouho užívat Chioskou mastichu?

Chioská masticha má silné antibakteriální účinky a její užívání nad rámec doporučeného dávkování může vést k vyhubení prospěšných bakterií v žaludku. Tento problém však odpadá v případě produktu Masticha Active, který obsahuje prospěšné probiotické kvasinky Saccharomyces Boulardii a který lze užívat v podstatě neustále bez jakýchkoliv negativních účinků.

2. Mohou Chioskou mastichu užívat těhotné či kojící ženy?

Testování vedlejších účinků Chioské mastichy nebylo prováděno na těhotných, ani kojících ženách. Z toho důvodu a také vzhledem k platné legislativě nedoporučujeme těhotným a kojícím ženám Chioskou mastichu užívat.

3. Mohou Chioskou mastichu užívat děti mladší než 15 let?

Chioskou mastichu se nedoporučuje užívat dětem mladším 6 let v souladu s platnou legislativou. Děti od 6 do 15 let by měly Chioskou mastichu užívat ve sníženém dávkování, tedy 1 kapsle 2x denně. Osoby starší 15 let mohou mastichu užívat v běžném dávkovacím režimu.

4. Může Chioskou mastichu užívat diabetik, celiak či člověk s intolerancí na laktózu?

Masticha neobsahuje žádné látky, které by u lidí s intolerancí na jakoukoliv složku potravy vzbuzovaly citlivé reakce. Chioská masticha se vyrábí z pryskyřice řečíku lentišku a jedinou rizikovou skupinou jsou tak lidé trpící alergií na pryskyřici.

5. Lze Chioskou mastichu kombinovat s jinými přírodními doplňky?

Záleží na tom, jaké konkrétní doplňky užíváte a jak tyto produkty účinkují, zejména na žaludek. V případě, že by např. neutralizovaly žaludeční kyselinu, Chioská masticha by se s nimi kombinovat neměla.

6. Lze Chioskou mastichu kombinovat s léčbou naordinovanou lékařem?

Běžnou léčbou je kombinace antibiotik a inhibitorů protonové pumpy – léků proti tvorbě žaludečních kyselin. Chioská masticha pro správné působení žaludeční kyseliny potřebuje, proto jejich tvorbu během terapie podpořte např. jablečným octem.

7. Pomůže Chioská masticha s vysokou tvorbou žaludeční kyseliny a pálením žáhy?

Pálení žáhy nesouvisí s nadměrnou tvorbou žaludeční kyseliny, ale se špatně fungující příklopkou mezi žaludkem a jícnem. Řešením je tedy především zdravá rostlinná strava, dostatečný příjem tekutin (vyhněte se však syceným nápojům, kávě a alkoholu) a také Chioská masticha s jablečným octem.

8. Pomůže Chioská masticha, pokud se mi po léčbě opět objeví žaludeční problémy?

Žaludeční i trávicí problémy v důsledku infekce bakterií Helikobakter pylori se mohou po léčbě i několikrát vrátit (vlivem neúplného vyléčení či opakované infekce z vnějšku). Chioská masticha může pomoci, je však nutné rovněž důsledně dodržovat zásady zdravého stravování.

9. Co dělat, pokud terapie s pomocí Chioské mastichy nepomáhá?

Mastichová terapie není 100% účinná u každého. Každý organismus je jedinečný a vliv má rovněž životní styl a strava. Účinky Chioské mastichy můžete podpořit jablečným octem, který stimuluje tvorbu trávicích enzymů a tím přispívá k vytvoření harmonického prostředí v žaludku.

10. Kde je možné Chioskou mastichu koupit?

Jediný certifikovaný obchod, který u nás v současnosti Chioskou mastichu nabízí, je Mastichashop.cz. K nákupu můžete využít e-shop nebo hned několik kamenných prodejen. Jejich seznam najdete zde.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail