Oblíbené komplexní vitamíny pro muže a ženy

Dnešní doba si doslova žádá, abychom si naordinovali doplňky stravy. Potraviny, které se nabízejí v obchodech, ani zdaleka neodpovídají po své nutriční stránce tomu, čemu dříve. Naštěstí vitamínů je na trhu celá spousta a vybrat si může žena i muž. Jaké produkty patří k nejoblíbenějším? Vitamíny pro muže, ženy, děti i seniory V životě každého […]

Dnešní doba si doslova žádá, abychom si naordinovali doplňky stravy. Potraviny, které se nabízejí v obchodech, ani zdaleka neodpovídají po své nutriční stránce tomu, čemu dříve. Naštěstí vitamínů je na trhu celá spousta a vybrat si může žena i muž. Jaké produkty patří k nejoblíbenějším?

Vitamíny pro muže, ženy, děti i seniory

V životě každého člověka jsou situace, kdy se vyžaduje vitamínů méně a jindy zase více. S nástupem zimních měsíců potřebujeme více posilovat imunitní systém, a tak je na denním pořádku užívání vitamínu C. Jindy přichází období, kdy musíme vzdorovat nadměrné fyzické zátěži, proto kolagen je naším denním parťákem. Vesměs je tedy užívání doplňků stravy pro muže a ženy nezbytností.

Při výběru ideálních produktů, zejména pak komplexních doplňků stravy pro ženy, sledujte jejich složení a kvalitu. V potaz vezměte věk i pohlaví.

Vitamíny pro ženy

Zástupkyně něžného pohlaví by měly svou pozornost upnout výhradně na obsah vápníku v doplňcích stravy. Chybět by neměl ani vitamín D nebo K a samozřejmě železo, které nahrazuje menstruační ztrátu krve. Ženy, které plánují otěhotnět, mohou do svého dne zařadit i doplňky stravy s obsahem kyseliny listové, pro krásný stav pokožky je určeno „céčko” a zinek.

Vitamíny pro muže

Pánové jsou od žen odlišní, a to už samotnou stavbou těla. Vyžadují tedy krapet jiné doplňky stravy, které budou jejich složením odpovídající jejich potřebám. Důležitý je především obsah vitamínů skupiny B, které zajišťují normální fungování metabolismu (muži mají oproti ženám vyšší energetické nároky).

Vitamíny pro děti

Specifickou skupinou jsou děti, kterým doplňky stravy vybíráme mnohdy na základě věku. V porovnání s dospělými jsou pouze ve vývoji, a tak vyžadují specifické složení, o kterém se raději poraďte s ošetřujícím lékařem dítěte.

Vitamíny pro seniory

Druhou samostatnou kategorií jsou senioři, kteří se už netěší z takového množství prospěšných složek jako zamlada. Jejich doplňky stravy by neměly postrádat hlavně kolagen, ale také vápník a vitamín D pro zdravé a silné kosti a chrupavky. Vlivem věku dochází například ke ztrátě zmiňovaného kolagenu, což má za následek bolavějící pohybový aparát.

Nejen pro imunitní systém

Je mylné se domnívat, že vitamíny jsou určeny ryze pro posílení imunitního systému. Jejich nepřeberné množství se také podílí na nepřeberném množství věcí. Jejich užívání předchází nemocnosti, psychickému vyčerpání, problémům s klouby a kostmi, potížím při menstruaci nebo plodností.

Oblíbené komplexní vitamíny pro muže

  • BrainMax S-Acetyl-L-GLutathione (pro imunitu a detoxikaci)
  • Geloren CAPS (kloubní výživa)
  • MOVit Lutein Forte (pro normální stav zraku)

Oblíbené komplexní vitamíny pro ženy

  • Vitestin (na zažívání)
  • Geloren ACTIVE (kloubní výživa)
  • BetaGlukan MaxCell (podporující imunitu)

Náhledový obrázek:

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail