Jak odejít z práce, kterou nenávidíte

Možná vás překvapí, jak velký počet lidí nenávidí svou práci. Možná si řeknete, proč v ní zůstávají, když hledání práce je s pomocí internetu snadné. Důvodů je hned několik – dobré platové ohodnocení, je krize, neví, co chtějí vlastně dělat, mají zastaralé dovednosti a znalosti, mnoho z nich se však jednoduše bojí něco změnit. Jak […]

Možná vás překvapí, jak velký počet lidí nenávidí svou práci. Možná si řeknete, proč v ní zůstávají, když hledání práce je s pomocí internetu snadné. Důvodů je hned několik – dobré platové ohodnocení, je krize, neví, co chtějí vlastně dělat, mají zastaralé dovednosti a znalosti, mnoho z nich se však jednoduše bojí něco změnit. Jak změnit svůj pracovní život, který má velký vliv i na ten osobní?

Vylepšete své dovednosti

Pokud se chcete ve své kariéře posunout, musíte oprášit své dovednosti a rozšířit si obzory. Pokud existují pracovní místa, například práce Ostrava, o která máte zájem, ale nemyslíte si, že pro ně máte kvalifikaci, přečtěte si příspěvky a zjistěte, jaké dovednosti se očekávají. Poté pracujte na budování těchto dovedností. To může znamenat, že se zapíšete do kurzu, který vás naučí používat softwarový program, budete studovat nový jazyk pro práci, která upřednostňuje, aby kandidáti byli bilingvní, nebo se naučíte jemnosti sociálních médií. Projděte si inzeráty na pracovních portálech hitprace.cz a cz.jobimi.com a zjistěte, jak má vypadat práce, kterou budete milovat.

Aktualizujte svůj životopis

Až se budete soustředit na budování svých dovedností, podívejte se také na svůj životopis. Může to vyžadovat určitou pozornost, zvláště pokud jste ve své současné práci nějakou dobu. Přidejte k tomu všechny relevantní pracovní zkušenosti nebo úspěchy a také nové dovednosti, které jste se naučili.

Ačkoli je dobré mít všeobecný životopis, se kterým můžete pracovat, není efektivní stejný životopis posílat na každou práci, o kterou se ucházíte. Zaměřte se na přizpůsobení svého životopisu na základě dovedností a očekávání každé pozice. Práce Liberec má jiné požadavky než jiné pracovní nabídky. Vyzdvihněte dovednosti, které jsou pro pracovní pozici výhodné.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail