Pečujete poctivě o své zdraví?

Uvnitř našeho těla se nachází rozsáhla energetická síť meridiánů. Pokud jsou čisté a průchozí, projeví se to na dobrém zdravotním stavu organismu. Problém však nastává, když je špatnou životosprávou zaneseme. Výsledkem toho totiž mohou být zdravotní komplikace. Co jsou meridiány a k čemu slouží Jak již jsme si naznačili, uvnitř našeho těla máme energetickou síť, která […]

Uvnitř našeho těla se nachází rozsáhla energetická síť meridiánů. Pokud jsou čisté a průchozí, projeví se to na dobrém zdravotním stavu organismu. Problém však nastává, když je špatnou životosprávou zaneseme. Výsledkem toho totiž mohou být zdravotní komplikace.

Co jsou meridiány a k čemu slouží

Jak již jsme si naznačili, uvnitř našeho těla máme energetickou síť, která se větví do menších celků – meridiánů. Ty se přitom starají o to, aby se energie dostávala k našim vnitřním orgánům a vyživovala je. A jejich úkolem je rovněž prostřednictvím energie čistit naše vnitřní orgány a udržovat je v perfektní kondici.

Tyto úkoly jsou schopny splnit pouze průchozí meridiány. Pokud je již máte zanešené, je třeba přistoupit k technikám celostní medicíny – například akupunktura.

Jak v praxi zanešené meridiány vypadají

Zejména vlivem dlouhodobého vystavení organismu stresu nebo špatným stravovacím návykům se může snadno stát, že náš žaludek je zatížený a nemá dostatek síly na vypořádání se s potravou. Díky tomu dochází ke kvašení potravy v trávícím systému a ničení střevní mikroflóry. To se zase projeví v nemožnosti těla zpracovat všechny vitamíny a minerální látky z potravy. A to je samozřejmě špatně.

My se následně v takové chvíli cítíme unavení, podráždění a vystaveni tlaku. Z dlouhodobého hlediska má naše tělo oslabenou imunitu a častěji tak musí bojovat s příznaky chřipky. Rovněž se zpomaluje metabolismus, a především na večer nás přepadají pocity hladu.

Jak opět zprůchodnit meridiány

Pokud se nejedná o život ohrožující stav, nemá smysl do sebe zbytečně dostávat léky na podporu trávení. Ty totiž stejně pomohou jen z krátkodobého hlediska. Mnohem účinnější variantu symbolizuje opětovné vyčištění a zprůchodnění meridiánů. K tomu se využívá určitých technik z oblasti celostní a čínské medicíny. A výsledky? Ty jsou viditelné hned za několik týdnů.

Více informací o celostní a čínské medicíně se dozvíte na www.netradicni-medicina.cz.

 

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail