Ideální pomocník pro zdravotnický personál nejen při výjezdu záchranky aneb kapnometr

Špičková technologie, která se postará o pacienta během nočních hodin a zajistí pečlivý monitoring jeho dechu. Přístroj, který odolá vodě i případným nárazům a používá se velmi snadno. Vhodný pro jednotky intenzivní péče i záchranné služby, pacientům může být poskytnuta blesková pomoc. Vlastně je to poměrně jednoduché, v případě jakýchkoliv problémů se totiž ozve hlasitý alarm […]

Špičková technologie, která se postará o pacienta během nočních hodin a zajistí pečlivý monitoring jeho dechu. Přístroj, který odolá vodě i případným nárazům a používá se velmi snadno. Vhodný pro jednotky intenzivní péče i záchranné služby, pacientům může být poskytnuta blesková pomoc. Vlastně je to poměrně jednoduché, v případě jakýchkoliv problémů se totiž ozve hlasitý alarm a povolá odborníky na své místo, zásah musí přijít okamžitě.

Malý a přenosný přístroj, díky němuž mohou lékaři posoudit zdravotní stav pacienta

Vejde se i do dlaně, používá se opravdu pohodlně. Monitoring EtCO2 u dospělých a dětí, včetně kojenců, u kterých je náhlá apnoe často hodně nebezpečná. Zasáhnout se musí v řádu vteřin, na což je moderní kapnometr výborně připraven. V případě, že dochází k měření nestandardních hodnot, ozve se akustický signál, jímž se dá najevo personálu nemocnice hrozící nebezpečí.

Údržba přístroje je velmi snadná, hodí se nejen na operační sály, ale kupříkladu i jednotky intenzivní péče. Zařízení je prakticky bez zahřívací doby, může začít pracovat prakticky okamžitě – a jemimořádně spolehlivé. Baterie vydrží v provozu přinejmenším pět hodin, díky robustnímu provedení dokáže kapnometr odolat působení vody a poškození nehrozí například ani při upadnutí na dlažbu.

Při monitorování dechu je vnitřní paměť nastavena až na 36 hodin, data se jednoduše stáhnou díky USB do počítače nebo dalšího zařízení. Přístroj nemusí být samozřejmě používán jen v nemocničních zařízeních, lze ho vřele doporučit například i pro domácí péči. Okamžitá diagnostika je zaručena, kapnometr začne pracovat během pár vteřin po zapnutí, jednoduše se připojí k dýchacímu okruhu či endotracheální kanyle. Dobře viditelný displej, který usnadňuje práci každému odbornému lékaři, je v neposlední řadě také velkým kladem tohoto zařízení.

 

 

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail