Jak efektivně a dlouhodobě posilovat svou imunitu

Každý z nás by měl věnovat čas a energii posilování imunity, a to nejen v současném pandemickém světě. Víte, co přesně vaši imunitu zbytečně oslabuje a jak na ní efektivně pracovat? Co je to imunita Jako imunita se obecně označuje schopnost těla bránit své vnitřní prostředí před napadením čímkoliv, co by jej mohlo nějakým způsobem […]

Každý z nás by měl věnovat čas a energii posilování imunity, a to nejen v současném pandemickém světě. Víte, co přesně vaši imunitu zbytečně oslabuje a jak na ní efektivně pracovat?

Co je to imunita

Jako imunita se obecně označuje schopnost těla bránit své vnitřní prostředí před napadením čímkoliv, co by jej mohlo nějakým způsobem poškodit. Za takovým napadením přitom kromě bakterií a virů může stát nadměrné horko, chlad, vlhko, ale i negativní emoce.

TIP: Techniky čínské medicíny vám mohou s oslabenou imunitou výrazně pomoct.

Projevy oslabené imunity

Oslabená imunita se může zpočátku projevovat poměrně nenápadně. Obvykle to začíná nějakou virózou, nevolností od žaludku nebo třeba průjmem. Dříve nebo později si přitom člověk na tuto situaci zvykne a začne to považovat za normální.

Aniž bychom si toho mnohdy všimli, náš zdravotní stav se může začít zhoršovat. Uvnitř sebe samých se začneme cítit špatně a negativní zůstává i naše nálada. Člověk, který má oslabenou imunitu, dále velmi často slevuje z kvality svého života. To se projevuje třeba tím, že opouští své koníčky nebo se uzavírá před svým okolím.

Za oslabenou imunitou může stát více věcí

Na oslabené imunitě se může podílet více faktorů. Jedná se například o negativní životní postoj, kdy si říkáte, že na vás nezáleží. A že chcete, aby byli spokojení především ostatní.

Dalším faktorem je také skutečnost, že se soustředíte na samá negativa a na to, co se vám nepovedlo. Pokud prožíváte negativní emoce, vaše vnitřní prostředí se tím dostává do napětí a fyziologické procesy ve vašem těle se zpomalují.

A příznivě nepůsobí ani špatná strava, která se na vašem zdraví dříve nebo později rozhodně podepíše.

Jak si imunitu efektivně navýšit?

V prvé řadě se zaměřte na své sny, které chcete opravdu uskutečnit. Věnujte se těm činnostem, prostřednictvím kterých se chcete vyjádřit a realizovat. Pokud jste na nějaký sen zapomněli, zamyslete se a zkuste si vzpomenout.

Jakmile se začnete realizovat, vnímejte, jak se vám daří. A zároveň, co všechno už umíte a co nového se naučíte. Na všech věcech se snažte hledat to pozitivní. Pokud se ocitnete ve společnosti negativních lidí, nenechte se k negativitě strhnout. Dopřejte si správnou a teplou stravu a pravidelně sportujte.

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

 

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail