zvýšená činnost štítné žlázy

zvýšená činnost štítné žlázy

Dotaz:

Dobrý den,

Přišly mi výsledky krevního obrazu,LDL  cholesterol 3,17 a hormony: S Anti TPO 14,79; TSH: 6,820; fT4 14,41.
Dále z krevniho obrazu: MCV: 26,5; MPV: 7,6; Lymfo relat. poč. 0,457

Mohu poprosit o bližší vysvětlení? Dále mám asi čtvrt roku potíže s bušením srdce, momentálně mi váha dost kolísá, od malička mohu jíst, jak se mi zlíbí a nikdy jsem moc nepribrala. Momentálně vážím 54 kg na výšku 173, před pul rokem léčena na hypokalemii bez hledání příčiny, sin. tachylardie. Při kontrolní prohlídce zjištěn vyšší tlak 150/100, rychlé bušení srdce, cítím se hrozně unavená, ále zároveň neklidná a mám nutkání chodit, když mám třeba pár minut čekat na autobus. Neustále klepu nohama, občas nemohu ani psát, mám strašně moc energie, takže se mi hrozně klepou ruce. Ale zároveň bych pořád spala, ačkoliv mne spíše bolí hlava. Nemohu rozdychat vyslapani schodů, ale dříve jsem sportovala a schody bezproblémově vybihala po dvou.

Co  jsem.koukala, vyšší TSH značí prý sníženou funkci šž, babička měla zvýšenou, ale přesto v těhotenství nedostatek jódu, příznaky stejné, jako mám já. Bojím se, že dostanu prášky na sníženou funkci a bude to ještě horší.
Mám špatné zkušenosti z nemocnice, kdy mi sice nasli nedostatek drasliku, ale nezkontrolovalo štítnou žlázu. Od té doby mi tyto přiznaky přetrvávají.
Barbora, 19

Odpověď:

Ty výsledky krve , které máte nasvědčují  zvýšené činnosti štítné žlázy. Máte taky chudokrevnost. Všechny ty nepříjemné příznaky které máte  mohou být tímto způsobené,Je nutné aby vás lékař co nejdříve poslal na vyšetření k endokrynologovi, který zhodnotí léčbu a dá vhodné léky. Nevím zda užíváte hormonální antikoncepci a zda je ve vašem případě vhodná to se poraďte s odborníkem vzhledem k těm krevním testům.

Ostatní články z rubriky Poradna


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jesenice 

Lékárna Jesenice

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 257321571
Email:
web: http://www.lekarnypraha.cz
Adresa: Budějovická 371
25242, Jesenice
detail