zmatenost

zmatenost

Dotaz:

Dobry den všem.
 Mam dotaz ohledně své maminky , 58.let.
Před cca 1 měsícem si začala čas od času stěžovat že se jí špatně chodí ze schodů
neustále polehávala bez chuti k jakékoli fizické aktivitě , viz. úklid osobní higiena ,  prý necítím se dobře , zítra , dnes né , atd.
 To vše jsem přičítal na vrub jejímu po léta věrnému příteli ALKOHOLU kterému se čas od času tak ráda věnuje.
 A však včera  31.3 .jsem začal pozorovat že se pohybuje jako 80ti letá a má jakési výpadky paměti ač střízlivá se několikrát po sobě sháněla po babičce která je jak ona dobře ví na návštěvě u své kamarádky ,po té se ptala na mého syna který studuje na druhém konci republiky se slovy ,ted jsem s ním mluvila a při mém odchodu do zaměstnání se tázala, Táta jede s tebou?
tatínek je více jak 2 roky mrtev ! Je zmatená a v jejím výrazu je zřetelné že je si toho po delší odmlce vědoma .Mám o ní  strach a netuším co dál .K lékaři jsem jí dnes marně přemlouval pojd mami jdem bude to dobré. Tuším že má strach ,ale tvrdí že je vše v pořádku .  Jak ? Děkuji za rady vám.
                   Martin V.
Martin V., 36

Odpověď:

To co popisujete se jeví jako nějaké neurologické onemocnění ale zároveň to může být způsobeno proběhlou slabší formou CMP neboli lidově řečeno mrtvi čkou. Ve vašem případě to vidím následovně .Maminku co nejdříve dopravte k obvodnímu lékaři který jí udělá potřebné vyšetření. Pokud by jste jí viděl chodit a doslova se motat když není opilá tak ji odvezte do nemocnice k vyšetření.Nenechávejte to na jejím rozhodnutí v tomto stavu to ona nedokáže správně posoudit.  

Ostatní články z rubriky Poradna


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail