používání kortikoidové masti

Dotaz:

Dobrý den,
prosím o radu. Na obličeji se mi dělá zarudnutí a po návštěvě kožní lékařky mi byla předepsána mast Imacort. Paní doktorka však řekla že se nesmí používat dlouhodobě a že ji mám používat jen 2-3 dny vždy na večer, a že ji mam celou spotřebovat. Bohužel jsem se zapoměl zeptat jak velké prodlevy mám mezi mazáním dělat.  A v letáku u mastičky o tom není ani zmínka. Můžete mi prosím poradit když budu mazat tři dny jak dlouho musím počkat než mohu znovu ?
Předem děkuji za odpověď.
Pavel, 31

Odpověď:

Po 3 dnech  4 dny nepoužívejte a pak opět 3 dny. Mezi tím můžete používat nějakou neutrální zklidňující pleťovou vodu bez alkoholu. Vhodná je od Dermacolu – pleťové tonikum s okurkovým extraktem a kys. hyaluronovou to můžete používat 2 x denně. Obličej omývat pouze vodou lepší převařenou a vlahou aby nedráždila.

Ostatní články z rubriky Poradna


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 08:00 - 17:00
Telefon: 493 533 199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Dnes otevřeno: 07:30 - 18:00
Telefon: 596 710 258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471/57
70030, Ostrava
detail
Nemocniční lékárna Havířov 

Nemocniční lékárna Havířov

Dnes otevřeno: 07:00 - 17:00
Telefon: 596491189
Email:
web: http://www.nemocnicehavirov.cz
Adresa: Dělnická 1132/24
73601, Havířov
detail