Zodpovědná zábava aneb Všeho s mírou

Internet je širým mořem, kde člověk může strávit hodiny a hodiny zábavou, nicméně je třeba mít na paměti zodpovědnost, a to neustále. Je snadné si říct, že si přeci dáváme pozor, tak co by se nám mohlo stát, jenže díky tomu, jak často jsme online, prostě zapomínáme na vcelku základní věci, které k bezpečí přispívají. V tomto […]

Internet je širým mořem, kde člověk může strávit hodiny a hodiny zábavou, nicméně je třeba mít na paměti zodpovědnost, a to neustále. Je snadné si říct, že si přeci dáváme pozor, tak co by se nám mohlo stát, jenže díky tomu, jak často jsme online, prostě zapomínáme na vcelku základní věci, které k bezpečí přispívají. V tomto článku se tedy podíváme na pár tipů, jak zůstat na internetu v bezpečí, zatímco se zvesela bavíme.

Ochrana osobních údajů

Tohle spojení slýcháváme často, protože je nesmírně důležité. Ať už se člověk na internetu baví jakkoliv, zcela běžné dnes je, že stránky po nás chtějí registraci. Na tom ostatně není nic špatného, zpravidla je díky tomu i pochyb na webu pohodlnější, nicméně je vhodné si nejprve tyto stránky proklepnout. Nic nezkazíme tím, když si přečteme recenze a ujistíme se, že se jedná o důvěryhodnou platformu, která opravdu zajistí, že naše heslo, případně jméno, telefonní číslo nebo číslo účtu zůstane v bezpečí.

S tímto bodem se samozřejmě pojí už zmíněné heslo, které je dobré pravidelně měnit. Netýká se to jen stránek, kde se bavíme, ale také bankovních účtů nebo emailových schránek.

Bezpečný převod

Transakce jsou běžnou součástí života na internetu, přičemž zde platí již výše zmíněný tip, v kombinaci s tím, aby měl člověk při převodu nastaveno dvoufázové ověření. Tím se naprosto nic nezkazí, často je i povinné, a to pro naše dobro v několika rovinách. Pokud se totiž člověk online baví, může v zápalu zábavy dojít do situace, kdy chce neprozřetelně převést velkou sumu peněz. Během procesu dvoufázového ověření však může vychladnout, a kromě toho, že je chráněn převod samotný, člověk je žádán, aby si dvakrát rozmyslel, zda opravdu chce transakci provést.

Nezpochybnitelnou pravdou je, že o bezpečnost jde i samotným společnostem, které online zábavu poskytují. Díky tomu, že pravidelně informují o tom, jak si nastavit limity při převodu peněz a jak si dávat pozor, zda člověk nevěnuje hraní příliš mnoho času, posilují důvěru svých vlastních zákazníků, neboť tím ukazují, že jim na nich záleží. Právě soubor pravidel či doporučení je jednou z věcí, na které se dívat při výběru společnosti, kde se člověk chce bavit. Pokud je takový dokument snadno dohledatelný, je zřejmé, že člověk navazuje vztah s firmou, která myslí zodpovědnost a bezpečnost hráčů vážně.

Všeho s mírou

S bezpečností při online zábavě souvisí také čas, který na internetu strávíme. Pokud se bavíme ryze jen ve volném čase po příchodu z práce nebo během pauz, pak se snad nedá říct nic negativního, nicméně je vhodné mít ve svém okolí někoho, komu věříme a kdo nám bude schopen upřímně říci, pokud bychom už byli online příliš dlouho. Jde totiž o to, že internet nabízí obrovské množství různé zábavy, jenže důležitý je i sociální kontakt mimo počítač nebo mobil. Našemu duševnímu zdraví společnost dalších lidí vyhovuje, přestože někteří z nás jsou introverti. Pro zdravý životní styl je setkávání s lidmi mimo online nutné.

K tomuto tipu můžeme přidat také téma veřejných wifi. Nemusíme být přeci online neustále a všude, kam přijdeme, se ihned přihlašovat k místní síti. Pokud se chceme jen podívat na sociální sítě nebo si přečíst zprávy, to samozřejmě není žádný problém, ovšem přes veřejnou wifi bychom se nikdy neměli přihlašovat někam, kde máme citlivé informace, a už vůbec ne k bankovním účtům. Tyto sítě totiž bývají hůře zabezpečené, což hackeři vědí. V případě, že má člověk venku nutkání se podívat na svůj bankovní účet, v tu chvíli musíme doporučit, aby tak učinil jedině přes datový internet.

Na závěr ještě zmiňme problematiku VPN. Tento populární software může ochránit náš přístroj i naše osobní údaje, přičemž zajišťuje i to, že je naše stopa na internetu podstatně menší než bez ní. Prostě jsme více inkognito, ovšem je důležité zdůraznit, že toto zvládnou pouze placené a opravdu důvěryhodné VPN softwary. Ty, které jsou volně dostupné a nic za užívání nechtějí, často dokáží něco z výše zmíněného, zároveň ale mohou informace o nás hromadit samy a posílat je dál. Takže i při výběru VPN je třeba dávat velký pozor.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 08:00 -12:00
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail