Tři rady, jak začít hubnout do plavek

I když koupaliště již otevřela své brány, neznamená to, že všichni jsou na plavkovou sezonu připraveni. Stále více lidí zjišťuje, že jejich postava není tak úplně dokonalá, jak si mysleli a v co doufali. Zkrátka jejich postava nevypadá tak senzačně, jak chtěli, aby vypadala. To však neznamená, že se musí letošní rok koupalištím vyhýbat, kdepak! […]

I když koupaliště již otevřela své brány, neznamená to, že všichni jsou na plavkovou sezonu připraveni. Stále více lidí zjišťuje, že jejich postava není tak úplně dokonalá, jak si mysleli a v co doufali. Zkrátka jejich postava nevypadá tak senzačně, jak chtěli, aby vypadala. To však neznamená, že se musí letošní rok koupalištím vyhýbat, kdepak! Začít hubnout do plavek mohou i nyní, vždyť je to jenom o jejich odhodlání. Nikde se nepíše, že je nemožné mít třeba do poloviny prázdnin postavičku jako lusk. Právě naopak! Když začněte nyní, je to víc než reálné.

Jen se však musíte odhodlat a nastavit si to v hlavě. Každý odborník vám sdělí, že každé hubnutí je jen otázkou toho, co je v hlavě. Hubnutí zatíná v hlavě. Nastavte si v hlavě, že to dokážete, a místo chipsů si večer u televize snězte připravenou a nakrájenou zeleninu. Navíc hlava vás také bude popohánět ke sportu, pokud budete mít chvilku, že se vám do sportu nebude chtít.

Stanovte si reálné cíle

Dalším krokem je stanovení si reálných cílů. Nestanovujte si, že zhubnete deset kilogramů během měsíce, to se zkrátka nestane, ani kdybyste se na hlavu stavěli a drželi dlouhotrvající hladovku. Stanovte si reálné cíle v podobě zhubnutí třeba několika centimetrů v pase. Menší cíle se stávají skutečností a člověka tak motivují a nikoli demotivují, k čemuž dochází při nesplnění zbytečně velkých očekávání.

Nehladovějte

Obrovskou chybou při začátku hubnutí bývá to, že lidé schválně hladoví. Jenže hladovět by se nemělo. Během hladovění si tělo ukládá zásoby do partií, z nichž to jde jenom těžce dostat ven. Raději tedy pravidelně jezte po menších porcích, tělo si zvykne na pravidelný přísun stravy a nebude mít tedy tendenci si cokoli ukládat do míst, odkud byste se toho jen stěží zbavovali.

Zbavte se svých závislostí

Cigarety, alkohol – to jsou závislosti, které tělu škodí a zdraví zrovna neprospívají. Navíc v hubnutí vám mohou dost překážet. Proto se jich raději zbavte. Rychleji zhubnete, zdraví vám poděkuje a peněženka nebude tolik plakat.

 

 

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail