Domácí zdravotní péče hrazená ze zdravotního pojištění

Domácí zdravotní péče již dlouho nepatří mezi nadstandardní způsoby léčby, ale je součástí zdravotního systému. Zdravotní pojišťovny ve spolupráci se specializovanými agenturami realizují projekty, kdy jsou do praxe uváděny nové a nové úkony právě v rámci domácí zdravotní péče. V počátcích byla domácí zdravotní péče spíše sociální službou. Zdravotní sestry se o pacienty postaraly, ale končilo to […]

Domácí zdravotní péče již dlouho nepatří mezi nadstandardní způsoby léčby, ale je součástí zdravotního systému. Zdravotní pojišťovny ve spolupráci se specializovanými agenturami realizují projekty, kdy jsou do praxe uváděny nové a nové úkony právě v rámci domácí zdravotní péče. V počátcích byla domácí zdravotní péče spíše sociální službou. Zdravotní sestry se o pacienty postaraly, ale končilo to u odběrů krve či převazů ran. V současné době jsou však v rámci domácí zdravotní péče poskytovány i velmi náročné zdravotnické úkony jako je třeba parenterální výživa nebo domácí umělá plicní ventilace.

Na agentury se tak obrací stále více a více pacientů. Samozřejmě není domácí zdravotní péče pro každého. Zda je tento způsob léčby pro pacienta vhodný, to posuzuje ošetřující lékař pacienta. Co však mnoho lidí neví, je, že domácí zdravotní péče je pro všechny pacienty bez rozdílu věku. Nejen tedy pro seniory, ale i pro malá batolata a také pro lidi v produktivním věku. Výhody domácí zdravotní péče jsou naprosto zřejmé. Pacient je ve svém domácím prostředí, je v lepší psychické pohodě a není tolik vystavován riziku nakažení nemocničními chorobami či koronavirem.

Pokud domácí zdravotní péči předepíše lékař, je potom plně hrazena ze zdravotního pojištění pacienta. Aby mohlo co nejvíce pacientů stonat doma, to je i cíl špičkové agentury a lídra v oblasti domácí zdravotní péče ProCare Medical. Tato agentura sídlí v Praze, ale jejich pobočky najdete i v Hradci Králové, v Liberci, v Brandýse nad Labem, v Přibyslavi a v Táboře. To proto, aby byli svým pacientům co nejblíže. Pacienti se u nich mohou spolehnout na komplexní péči, kdy jim poskytnou i již výše zmíněnou domácí parenterální výživu nebo domácí umělou plicní ventilaci. Veškeré podrobnosti naleznete na jejich webových stránkách www.procare.cz.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail