výtok mimo menstruaci

Dotaz:

Dobrý den, je mi 31 let a prvně mám hnědý tmavý výtok, menstruace skončila před 14 dny. Výtok nijak nezapáchá, ale je to nepříjemný pocit. Jaká je příčina? Nikdy jsem na výtoky netrpěla, antikoncepci užívám od 17 let, a teď mám novou HA asi cca půl roku, s velmi malým obsahem hormonů, kvůli zjištění trombogenu. Může to být díky nízké hladině hormonů v HA? Děkuji za Vaši odpověď.
Jitka Hlaváčová, 31

Odpověď:

To co popisujete vypadá jako hormonální porucha. Tu může způsobot cokoli., stres, antibiotika, protizánětlivé léky, změna klimatu aj. Pokud již máte novou antikoncepci déle jak 5 měs tak by to nemělo být způsobené její změnou. Můžete udělat buď to že si zajdete na gynekologii a poradíte se se svým lékařem a pokud nemáte bolesti a pálení tak si kupte čaj GYNASTAN je výborný na zklidnění rozkolísaných hormonů a je zároveň protizánětlivý a má protikřečové účinky. Pijte ho týden a uvidíte zda se něco mění.

Ostatní články z rubriky Poradna


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
BENU Lékárna 

BENU Lékárna

Dnes otevřeno: 09:00 -21:00
Telefon: 313033913
Email:
web:
Adresa: Americká 2777, OC Tesco
27201, Kladno
detail