Rekonvalescence hlasivek po operaci

Dědeček je po operaci hlasivek a špatně se mu mluví.

Dotaz:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak dlouho trvá rekonvalescence hlasivek po operaci? Děda (75let) byl před 3 týdny na operaci, biopsie dopadla dobře, ale byla tam nějaká cysta či uzlík, nevím.. Stále chraptí. Co by se mělo užívat jako podpůrný prostředek a jak dlouho se hlasivky zhojují ? Operace nebyla těžká, krátký zákrok. Přesto je mi divné, proč mu doktoři nezakázali mluvit po operaci. Chrapot ho unavuje.
Zdeněk, 30

Odpověď:

Pane Zdeňku nepíšete zda je nebo byl dědeček kuřák.To by mohlo mít také vliv na délku hojení. Všeobecně se u starých lidí vše déle hojí než u mladších. Po každé operaci vzniká jizva a ta než se rozpustí nebo lépe řečeno změkne tak to může trvat déle. Klidový režim by byl asi teď ještě vhodný protože to tam může mít ještě oteklé a to způsobuje únavu při mluvení.

Pokud bych měla doporučit léčbu, tak by byla vhodná Vincentka  (minerálka, koupí se v lékárně) . Několikrát denně ji kloktat teplou a pokud by snesl, a není diabetik, tak si jí 2 x denně napůl smíchat s  teplým mlékem a osladit medem a vypít. Na dohojení hlasivek je také vhodné kloktat čaj z řepíčku lékařského, může jej střídat s Vincentkou. Kloktat by se mělo vždy po jídle a pak aspoň půl hodiny nic jiného nepít ani nejíst.Týden by měl co nejméně mluvit.

Ostatní články z rubriky Poradna


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail