nespavost

— Vložit zde: https://www.lekarny-lekarna.cz/wp-admin/ OdpovědětOdp. všemPřeposlatSmazatNahlásit spam Další akce Rychlá odpověď Odeslat

Dotaz:

Už od puberty jsem byl vždycky „noční sova“ ale za poslední dva roky se mi moje (ne)spaní dostalo do takového stádia, že se na tom normálně fungovat nedá a píšu sem.
Když nejsem nijak časové omezen, tak spím pravidelně a dobře. Problém je v tom že v ideálním případě tak jak cítím únavu a potřebu spát, spím asi 8-10 hodin a pak jsem dalších 18-20 hodin vzhůru, takže se mi každý den posune doba spaní asi o 3 hodiny dozadu a spím 6x týdně spokojeně a odpočatě.
Ale takhle se fungovat nedá, protože musím chodit na přednášky, termíny, brigády atd.
Z toho vznikají situace kdy si jdu zkusit lehnout třeba v 1 ráno a do 4-5 rána čučim do zdi (Zkuste si párkrát lehnout na 5 hodin do tmy a nic nedělat, z toho zoufalství se budete divit co se vám začne honit hlavou) a v 8 ráno musím na přednášku. Kolem 4 dojdu na kolej, uvařím si atd.  A buďto si jdu lehnout a usnu na asi 2-3 hodiny jenom kvůli únavě a pak nemůžu zase spát večer, Nebo to vydržím a jdu si lehnout až večer a spím třeba 10 hodin ..ale druhý den už ne.

Asi před rokem jsem to zkusil řešit skrze velké množství energetických drinků (zhruba každých 15 hodin) a kofein, ale to mi tak rozhodilo stravovací návyky že jsem přibral asi 10 kilo(82->92)a musel jsem si dávat několika denní pauzy protože po delší serii užívání jsem cítil že problémy přesahují užitek.

V duchu jsem doufal že mi tyhle problémy odezní až začnu mít od října zase pravidelný režim na nové vysoké škole, ale stále furt to samé. Co jsem na vejšce tak se kofeinu vyhýbám, stravuju se pravidelněji a chodím běhat a cvičit (doposud -5kg), netrpím žádnou úzkostí nebo obavami, o víkendy se chodím s partou bavit jako každý jiný …. až na to že 4 dny v týdnu se nevyspím.
David, 24

“Odpověď“:


Vložit zde: https://www.lekarny-lekarna.cz/wp-admin/

Rychlá odpověď

Ostatní články z rubriky Poradna


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail