Co darovat prarodičům k Vánocům? Nejcennější je pro ně zdraví!

Výběr vánočních dárků pro rodinu a blízké vůbec není jednoduchý úkol. Každému totiž chceme pochopitelně darovat něco, co v něm vyvolá skutečnou radost, a nezůstane jen ležet někde v koutě. Jedním z největších oříšků je v tomto ohledu vybírání dárků pro prarodiče. Zážitky už je příliš nenadchnou, a pokud mají nějaký koníček, obvykle k němu […]

Výběr vánočních dárků pro rodinu a blízké vůbec není jednoduchý úkol. Každému totiž chceme pochopitelně darovat něco, co v něm vyvolá skutečnou radost, a nezůstane jen ležet někde v koutě. Jedním z největších oříšků je v tomto ohledu vybírání dárků pro prarodiče. Zážitky už je příliš nenadchnou, a pokud mají nějaký koníček, obvykle k němu mají vše, co potřebují. Co je tedy pro starší lidi nejdůležitější? No přece zdraví!

Většina seniorů při setkání s rodinou i svými vrstevníky nezapomene zmínit, co je zrovna pobolívá nebo jaké zdravotní komplikace je trápí tentokrát. Co takhle jim tedy ubrat trochu starostí a snažit se vybrat takový dárek, který jim v péči o jejich zdraví nějakým způsobem pomůže? Možností jak toho docílit, existuje celá spousta! Abyste však našli potřebnou inspiraci, prozradíme vám několik příkladů.

Zdravotní polštářky všeho druhu

Posedává váš děda nebo babička celý den v křesle a sleduje televizi? Zkuste jim jejich chvíle zpříjemnit pohodlným polštářkem, který jim pomůže od toho, aby je při tom začala bolet záda. Ideální jsou například polštářky ve tvaru písmene “U”, které seniorům chrání krční páteř. Lidé s bolavou kostrčí a kyčlemi naopak ocení příjemný podsedák, který jim přinese úlevu od bolesti při dlouhém sezení, a to třeba i v autě. Praktickým dárkem se může stát také nahřívací polštářek, který pomůže zmírnit kdejakou nepříjemnou bolest. Snadno ho vyrobíte i sami doma1, což vaši prarodiče jistě ocení o to více.

Doplňky stravy k získání všech živin

V pokročilém věku je tělo přirozeně slabší, a tak se na něm nedostatečný přísun živin mnohem snadněji projeví. Velmi příhodným dárkem se tím pádem mohou stát různé doplňky stravy. Až se po nich budete dívat, mohl by vám přijít vhod Dr. Max leták, ve kterém momentálně najdete spoustu vánočních dárkových balíčků2. Zahrnují jak klasické multivitaminy, tak i doplňky zaměřené na prostatu, bolesti kloubů a další konkrétní zdravotní potíže. Pravděpodobnost toho, že byste tam pro svou babičku nebo dědu nic nevybrali, je tedy opravdu minimální.

Křížovky a sudoku na trénink mozku

Celodenní sledování televize rozhodně není zdravé pro tělo ani mozek. Když však senioři nejsou tak mobilní jako dříve, připadá jim to jako jediné řešení. Pravdou však je, že existuje více možných aktivit, které můžete dělat v sedě či v leže a navíc díky nim udržovat v kondici i svůj mozek. Typickým příkladem jsou křížovky nebo sudoku, při kterých se lidé nejen zabaví, ale také potrénují paměť a pozornost.

Pomocníci k monitorování celkového zdraví

Spousta seniorů s nějakými zdravotními komplikacemi bohužel už bojuje, a pokud ne, tak se toho často velmi obávají. Právě proto by spousta z nich mohla ocenit to, kdyby měli možnost pravidelně monitorovat různé tělesné funkce, aby měli přehled, jak na tom vlastně jsou. Jestliže je to případ i vašich prarodičů, pořiďte jim tlakoměr, glukometr nebo jiný přístroj, který jim pomůže případnou nemoc začít řešit včas. Při výběru se nezapomeňte podívat na porovnání a recenze, abyste měli jistotu, že bude dobře fungovat – na porovnání glukometrů se můžete podívat zde.

  1. Jak využít pecky z třešní? Vyrobte si léčivý polštářek – zena.aktualne.cz
  2. Dr. Max leták (01.12.2019 – 31.12.2019), strany 1 – 5 – kimbino.cz
  3. Srovnávací test a recenze nejlepších glukometrů – arecenze.cz

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail