Gurmár: Zabiják cukru, který vám pomůže s hubnutím

Léčí a také dobře chutná. To je Guamár – zabiják cukru a bojovník s celou řadou dalších nemocí. Chcete vědět víc? Tak si přečtěte tento článek, kde pro vás máme větší množství informací. Gurmár  je léčivá bylina pocházející z Asie, Afriky a Austrálie. Jedná se o bylinku, která našla uplatnění v celé řadě odvětví. Gurmár, […]

Léčí a také dobře chutná. To je Guamár – zabiják cukru a bojovník s celou řadou dalších nemocí. Chcete vědět víc? Tak si přečtěte tento článek, kde pro vás máme větší množství informací.

Gurmár  je léčivá bylina pocházející z Asie, Afriky a Austrálie. Jedná se o bylinku, která našla uplatnění v celé řadě odvětví. Gurmár, bylinka, která si zaslouženě v průběhu času vysloužila přezdívku „zabiják cukru“. Nicméně, zcela jistě již chápete, kdo si zázračných vlastností této bylinky bude chtít užívat. Ano, v oblibě ji používají cukrovkáři a také je hojně používána na hubnutí ve formě tabletek s názvem GlukoVital.

Gurmár neboli GlukoVital na hubnutí

Než se začnete radovat, je potřeba vás zastavit. Gurmár není všeuměl. Účinky této bylinky se dostaví až po delším užívání. Gurmár nepomáhá jen s cukrovkou, ale i v dalších oblastech. Pokud plánujete zhubnout, doporučujeme zařadit jej do vaší stravy. GlukoVital na hubnutí pomáhá totiž blokovat samotnou chuť na laskominky a náročná jídla na kalorie.

Může zato výše zmiňovaná kyselina gymnemová, která napodobuje glukózu. Váže na sebe chuťové buňky specifické pro sladkou chuť, brání aktivaci chuťových pohárků a tak zabraňuje chuti na sladké laskominky. GlukoVital na hubnutí (Gurmár) je tedy velkým pomocníkem u snižování chuti na sladké pokrmy. Obsažené saponiny (obzvlášť již zmíněná kyselina gymnemová) mají schopnost zcela zablokovat na dlouhé hodiny chuťové receptory mechanismem znecitlivění jazyka.

Zajímavosti o Guamáru

Kyselina gymnemová se váže na „sladké“ chuťové pohárky jazyka a snižuje jejich aktivaci, důsledkem čeho dochází k oddálení chuti na sladké.K dalším pozitivním účinkům Gurmáru patří regulace hladiny cholesterolu.

Gurmár neboli Gymnema sylvestre je dřevnatá rostlina pocházející z jižní Indie. Vyskytuje se převážně v západním Ghatu a v okolní oblasti města Goa. Vzhledově je Gurmár podobný vinné révě, protože se popíná po stromech a keřích. Gurmár – Gymnema sylvestre Indové přezdívají „ničitel cukru“.

Ostatní články z rubriky Magazín


Doporučujeme tyto lékárny


Lékárna TRIO 

Lékárna TRIO

Dnes otevřeno: 07:30 -17:30
Telefon: 493533199
Email:
web:
Adresa: Husova 58
50601, Jičín
detail
Lékárna Hlavní nádraží 

Lékárna Hlavní nádraží

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 267313494
Email:
web:
Adresa: Wilsonova 8
110 00, Praha 2
detail
Lékárna Jih 

Lékárna Jih

Otevírací doba: neuvedeno
Telefon: 596710258
Email:
web:
Adresa: Horní 1471
70030, Ostrava - Hrabůvka
detail